Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İstanbul haberleri > Ensar Vakfı Genel Başkanı Ahmet Şişman vefat etti
İstanbul Haberlerini Takip Et

Ensar Vakfı Genel Başkanı Ahmet Şişman vefat etti

Güncelleme : 16 Temmuz 2011 14:56
Ensar Vakfı Genel Başkanı Ahmet Şişman vefat etti

Ensar Vakfı Genel Başkanı Ahmet Şişman geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Şişman'ın bir süredir kalp rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gördüğü öğrenildi.
Ensar Vakfı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Ahmet Şişman Türkiye’nin gerçek manada sivil sesi olmuştur. Gönüllü teşekküllerimizin duayen ismi haline gelmiş ve ömrünün son anına kadar da sivil toplumun ve vakıfların merkezinde yer almıştır.” ifadelerine yer verdi.
Ahmet Şişman, 1990 - 2011 yıllarında Ensar Vakfı Başkanlığı, 1997 - 2000 yıllarında da TGTV başkanlığı görevlerinde bulundu. Şişman’ın Ensar Vakfı Başkanlığı dışında Filistin Platformu İmar ve Yardımlaşma Derneği, TGTV Kurucular Kurulu Üyeliği, Sivil Dayanışma Platformu Üyeliği, 2010 Kuran 1400 Platformu Sözcülüğü, Bolulular Platformu kurucu Üyeliği, Önder, ve İHH İstişare Kurulu Üyeliği gibi çok sayıda sivil toplum hareketinde görevler üstlendi.
Açıklamada, Şişman’ın son olarak “Temiz Medya Platformu” adı ile medyayı sivil denetime alacak çalışmanın önderliğini yapmayı amaçladığı ancak ömrünün yetmediği belirtildi.
Ahmet Şişman'ın naaşı yarın öğle namazı sonrası Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
Ahmet Şişman'ın, MTTB Dergisi, Düşünce Dergisi, Tohum Dergisi, İzlenim Dergisi gibi pek çok dergide yazısı yayımlandı. Şişman'ın ayrıca Kur’an da Zulüm Kavramı ve Öfkenin Sonbaharı (Hasaneyn Heykel’den tercüme) isimli kitabı bulunuyor.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İstanbul haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir