Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > AK Parti SKM Koordinatörü Turunç: Kampanyamızı hükümet odaklı kurguladık
İzmir Haberlerini Takip Et

AK Parti SKM Koordinatörü Turunç: Kampanyamızı hükümet odaklı kurguladık

Güncelleme : 16 Haziran 2011 10:02
AK Parti SKM Koordinatörü Turunç: Kampanyamızı hükümet odaklı kurguladık

İzmir’de AK Parti’ye zafer kazandıran Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Koordinatörü İsmail Hakkı Turunç, kendilerini 12 Haziran’a getiren süreçte kampanyalarını, hükümetin yapabilecekleri üzerine kurguladıklarını söyledi. Genel seçimin belediyelerle ilgisi olmadığını vurgulayan Turunç, “İzmir’de kampanyamızı, merkezî hükümetin yapabilecekleri üzerinden kurguladık. Yerel seçim olsaydı, projelerimizi yerel yönetimler bazında sunardık.” diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt seçiminde, Kubbettin Arzu’nun Diyarbakır’daki yerel seçiminde, Antalya’da Mehmet Ali Şahin‘in seçim kampanyasında ve İstanbul’da önemli görevler alan SKM Koordinatörü Turunç, İzmir’deki yaklaşık iki aylık seçim sürecini anlattı. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, SKM Başkanı Özgür Hızal ile birlikte merkezi yönlendiren İsmail Hakkı Turunç, 30 ilçe ve belde başkanı, belediye ve il genel meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ve sandık görevlileri olmak üzere toplam 40 bin kişiyle çalıştı. Saat 08.00’de partinin il binasında iki, bazı zamanlar üç toplantıyla güne başlayan Turunç, “Bütün ilçelerde sandık görevlilerimize eğitimler verdik. Çekirdek kadro olarak il başkanlığı bünyesinde ortalama 40 kişilik ekip oluşturduk. Günde üç dört saat uyuduk. Sabah 05.00’te geldiğimiz de oldu. İzmir'de 3 milyona yakın seçmen var, hepsine ulaşmak gerekiyordu. Yorgunluğumuzu önce miting, sonra seçim sonuçları aldı.” dedi.
AK Parti’nin oyunun yüzde 37 artmasında büyük emeği geçen İsmail Hakkı Turunç, attıkları her adımı önceden planladıklarını, her yere gittiklerini ve 24 saat esasına dayalı bir çalışma yürüttüklerini vurguladı. AK Parti İzmir İl Teşkilatı'nda SKM çatısı altında görev alanların hedefe kilitlendiğine dikkat çeken Turunç, teşkilatı çok iyi motive ettiklerini söyledi. Bütün teşkilatın özverili bir çalışma ortaya koyduğunun altını çizen Turunç, seçmenle sıcak ve samimi bir iletişim kurmayı başardıklarını, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir’den aday gösterilmesinin de işlerini daha da kolaylaştırdığını belirtti.
AK Parti’nin birçok ilde birinci çıkacağını tahmin ettiklerini söyleyen ama İzmir’de CHP ile aralarında bir önceki seçimde 19 puan fark olduğunu hatırlatan İsmail Hakkı Turunç, “Makasın kapatılması gerekiyordu. Bunun için daha çok insanın heyecanını ortaya koymak gerekiyordu. Her adımı en küçük ayrıntısına kadar planladık. Ev toplantıları yaptık. 48’e yakın çalışma programımız vardı. Esnaf ziyareti, ev sohbeti, mitingler, kahve konuşmaları, sevgi yürüyüşleri gibi programlarımız vardı. Herkese haftalık programlar yaptık. 3 milyon seçmenin hepsiyle biraraya gelemedik ancak ulaşamadığımız yerlere de basın yoluyla ulaşmaya çalıştık.” şeklinde konuştu. Gecenin saat 02.00’sinde bile ziyaretler yaptıklarını, köylere kadar ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Turunç, İzmir'de önyargıları yıktıklarını ifade etti. Başlarda mesafeli olan seçmenlerin, zamanla daha yakın davrandığına değinerek, “İzmirlinin memnun olmadığı bir yerel yönetim vardı. İşin siyasi ve ideolojik yönünün kendilerine fazla bir şey getirmediğini gördüler. Hiçbir siyasi polemiğe girmedik. Rakipler ne kadar tahrik de etse biz hizmet için geldiğimizi vurguladık. Hizmet odaklı bir kampanya konsepti oluşturduk. Dolayısıyla vatandaş tarafından takdir gördü. Vatandaşın da arzu ettiği bir kampanya formatıydı.” dedi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir