Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Bademli’den Rusya Ve Avrupa’ya 200 Ton Erik İhracatı
İzmir Haberlerini Takip Et

Bademli’den Rusya Ve Avrupa’ya 200 Ton Erik İhracatı

Güncelleme : 03 Ekim 2012 15:03
Bademli’den Rusya Ve Avrupa’ya 200 Ton Erik İhracatı

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Bademli beldesinde faaliyet yürüten Yeşil Bademli Kooperatifi, Ağustos ayında yaptığı Black Diamond cinsi erik ihracatının ardından Eylül ayı sonunda hasadı yapılan Anjelona cinsi erik ihracatına da başladı.

Kooperatif Başkanı Hasan Gider, 200 ton eriği Alaşehir'de işleyip, Rusya ve Avrupa ülkelerine gönderdiklerini belirterek, önümüzdeki yıllarda bu alandaki ihracat çalışmalarının süreceğini söyledi.

Gider, şu bilgileri verdi: "Yeşil Bademli Kooperatifi olarak kaliteli, iyi tarım uygulamaları ile başlatmış olduğumuz erik ihracatında Rusya’dan gelen memnuniyet ve olumlu tepkilerin ardından, ihracatı gerçekleştiren Uçak Kardeşler firması ile yeni bir ihracat bağlantısı kurduk. Bademli beldesinde yetişen Anjelona erikleri S.S Yeşil Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin çalışmaları sonucu firma ile anlaşma yaparak yaklaşık 200 tonluk bir bölümü Alaşehir’de işleyip Rusya ve Avrupa ülkelerine gönderdik. Firmanın beldemizde yapılan erik hasatlarını da toplayarak önümüzdeki günlerde gönderecek. İyi tarım uygulamaları ile sürdürdüğümüz çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Kooperatif üyesi arkadaşlarımız da yeni pazarın oluşmasından memnunlar. Önümüzdeki yıllarda da bu ihracatı devam ettirmek için çalışmalarımız sürecek.”

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir