Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Bayraklı'da "kaz Yemeği" Gecesi
İzmir Haberlerini Takip Et

Bayraklı'da "kaz Yemeği" Gecesi

Güncelleme : 24 Şubat 2013 12:34

Kars-Ardahan-Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenleyerek, geleneksel hale getirdiği dayanışma yemeği renkli görüntülere sahne oldu. Yılda bir kez yapılan "kaz yemeği" gecesi yoğun katılımla gerçekleşti. Dans gösterileri ve Grup Çığ konseri ile şenlenen geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonu'ndaki geceye Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, CHP Bayraklı ilçe Başkanı Levent Ölçer, CHP Konak ilçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, Ardahan eski Milletvekili ve sanatçı Faruk Demir, Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve davetliler katıldı. Gecenin sürprizleri ise geçtiğimiz hafta ulusal bir televizyon kanalındaki "Yetenek sizsiniz" yarışmasında beğeni kazanan "Dans İzmir ritmik grubu, Kafkas halk oyunları ekibi" ile Grup Çığ'ın canlı performansları oldu.

Etkinlikte yaptığı kısa konuşmada geceyi düzenleyenlere teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bağımsızlığımıza, Cumhuriyetimize sahip çıkalım. İzmir'e verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel gecede birlik ve beraberliklerin artmasın diliyorum" dedi. Kocaoğlu'na İzmir'e yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı da teşekkür plaketi verildi.

BİR TON KAZ TÜKETİLDİ

Ardahanlı sanatçı Faruk Demir'in "Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm" türküsünü seslendirmesiyle başlayan geceye "Yetenek sizsiniz" yarışmasıyla üne kavuşan "Dans İzmir ritmik grubu, Kafkas halk oyunları ekibi" renk kattı. Son sürpriz ise, solist Mustafa Özarslan önderliğindeki "Grup Çığ" oldu. Ünlü müzik grubu canlı performansları ile beğeni kazanırken, sevilen türküler hep bir ağızdan seslendirildi. Etkinliğe katılanlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar doyasıya eğlendi. Gecede ayrıca kabartmadan yapılan Atatürk portresi açık artırma ile satılarak, derneğe gelir olarak bağışlanırken, portreyi 5 bin Lira'ya Başkan Karabağ, satın aldı. Öte yandan 700 kişinin katıldığı kaz yemeği gecesinde 1 tonluk kaz tüketildi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir