Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Dha Yurt: Sözcü  Gazetesi Muhabiri  Gökmen Ulu Teslim Olmak İstedi Polis Göndermedi
İzmir Haberlerini Takip Et

Dha Yurt: Sözcü  Gazetesi Muhabiri  Gökmen Ulu Teslim Olmak İstedi Polis Göndermedi

Güncelleme : 19 Mayıs 2017 17:48
İzmir
Dha Yurt: Sözcü  Gazetesi Muhabiri  Gökmen Ulu  Teslim Olmak İstedi Polis Göndermedi

Sözcü Gazetesi ' ne operasyonda adı geçen İzmir Muhabiri Gökmen Ulu  evinin önünde gazeticilere açıklama yaptı. Ulu, " Bu konuda bize  ulaşan hiçbir şey yok bende basından öğrendim bekliyorum şu an evdeyim  şuana kadar gelen giden yok   bizim avukatımız açıklama yaptı. Biz gazeteciyiz  evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan   gazeteciyiz eğer  yine  son yıllarda benzerlerinde olduğu gibi gazetecilik suç olacaksa  gazetecilik suç değildir. Hepsine spekülasyonların daha fazlasına biz gereken cevapları   zaten verdik  Avukatımız Celal Ülgen de açıklama yaptı. Bizim mücadele ettiğimiz terör örgütlerinden FETÖ bu ülkeye büyük kötülükler yaptığında  biz gazeteciler olarak   bu hakikatleri yazdık. Basından öğreniyorlardı insanlar haklarında çıkan kararları haberleri yoktu.  Benim hiçbirşeyden haberim yok sizlerle beraber bekliyorum" dedi.


Yaklaşık iki saat apatmanın önünde duran Gökmen Ulu, daha sonra kendisine ulaşan "Gözaltı kararı yok" haberinin ardından evine çıktı.CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Musa Çam, Atila Sertel, Aytun Çıray, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) yöneticileri, Türkiye Gazeteciler Sendikasi İzmir şubesi yöneticileri eve gelerek Ulu'ya destek verdi. CHP'li Sındır, "Sözcü Gazetesi'ni FETÖ'yle aynı kefeye koymak bir ironinin göstergesi. Gökmen Ulu'nun FETÖ ile bir bağlantısının olması imkansız. Bizler de Sözcü Gazetesi'ni ve yazarlarını takip ediyoruz. Bu yapılanlar aslında Cumhuriyet'e yapılan saldırı özelliği tayıyor. Destek vermek için biz de buraya geldik" dedi.

TESLİM OLMAK İSTEDİ POLİS GÖNDERMEDİ


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'nun sürdürdüğü soruşturmada adı gözaltı listesinde olduğu söylenen Gökmen Ulu, saat 17.00'da yaptığı açıklamada kendisinin gözaltına alınmadığını, haberleri ihbar kabul ederek teslim olmak üzere İzmir Adliyesi'ne gideceği söyledi ve Avukatı Murat Ergün, CHP İzmir milletvekilleri ile birlikte arabayla yola çıktıktan kısa bir süre sonra polisler tarafından duruduldu. İzmir Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kendilerinin de Savcılık talimatını beklediklerini, talimat gelir gelmez evde arama ya da gözaltı işlemi yapacaklarını vurgulayarak, Gökmen Ulu'dan eve geri dönmesini istedi. Ulu, avukatı ile birlikte döndü. 

Görüntü Dökümü
---------------------
- Sözcü Gazetesi Muhabiri Gökmen  Ulu nun evinin önünde gazetecilere açıklama yapması
-.CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ın açıklamaları
- Avukatı Murat Ergün ün açıklamaları

İZMİR /DHA

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir