Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Expo’nun Hediyelik Eşyaları Konak Belediyesinden
İzmir Haberlerini Takip Et

Expo’nun Hediyelik Eşyaları Konak Belediyesinden

Güncelleme : 02 Ocak 2013 10:28
Expo’nun Hediyelik Eşyaları Konak Belediyesinden

EXPO 2020 adaylığını iddialı bir şekilde her alanda hazırlanan İzmir’de Konak Belediyesi de EXPO 2020 için hediyelik eşya üretmeye başladı.

Basmane Semt Merkezi’nde cam boncuk kursiyerleri şimdi EXPO için çeşitli hediyelik eşya üretimine başladı. Kitap ayracından, takıya, kokteyl çubuğundan anahtarlığa, nazarlıktan duvar süsüne kadar geniş bir yelpazede üretim ve tasarım yapan kursiyerler, İzmir’in tanıtımına katkıda bulunacak olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Kurs öğretmeni Ayşe Akbay’ın eğitmenliğinde hazırlıklarını sürdüren kursiyerler, ürünlerin tasarımlarını da yaparak yaratıcılıklarını gözler önüne seriyorlar.

Düzenlenen kermes ve fuarlarda EXPO etiketiyle satışa sunulacak olan ürünlere her geçen gün bir yenisinin daha eklendiğini belirten Ayşe Akbay, kursiyerlerin bu konuda çok hevesli ve yaratıcı olduğunu söyledi. Özellikle kitap ayraçlarının çok ilgi gördüğünü kaydeden Akbay, duvar ve kapı süslerinin de büyük beğeni topladığını belirtti. Çok sayıda sipariş aldıklarını kaydeden cam boncuk öğretmeni Ayşe Akbay, Konak Belediyesi’nde 6 yıldır kurs verdiğini ifade ederek, “Camdan bir şeyler yapmak hem çok zor hem de çok eğlenceli, keyifli. Bu keyfi keşfeden kursiyerlerimiz yaratıcılık ve tasarım anlamında da çok yol kat etti. Araştırıp, yeni örnekler getirip, uygulama yapıyorlar. Bu da yaptıkları işi ne kadar benimsediklerini ve severek yaptıklarını gösteriyor. İzmir’in tanıtımı için katkımız olacaksa ne mutlu bize” diye konuştu.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir’in EXPO adaylığı sürecinde üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Semt merkezlerimizdeki kursiyerlerin üretimlerini baştan bu yana satışa sunarak gelir elde etmelerini amaçladık. Çeşitli fuar ve kermeslere de katılarak bunu gerçekleştirdik. EXPO için de cam boncuk ve hediyelik eşya üretimiyle hediyelik eşya hazırlamaya başladık. Bunu genişletip; şans filleri, takı tasarımı, ahşap boyama, nakış gibi el emeği göz nuru isteyen, hediyelik eşya olacak tüm üretimleri EXPO etiketiyle satışa sunacağız. Kadınlarımız hem gelir elde edecek hem de sosyal bir ortamda keyifli anlar yaşayacaklar” dedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir