Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > İzmir'de zabıtadan masa operasyonu
İzmir Haberlerini Takip Et

İzmir'de zabıtadan masa operasyonu

Güncelleme : 29 Aralık 2011 11:11
İzmir'de zabıtadan masa operasyonu

İzmir'de Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri yılbaşı öncesi sokaklara çıktı. Kaldırımı işgal eden kafe ve restoranların masalarını bir bir kaldırdı.

MASALAR TEK TEK KALDIRILDI(FOTO GALERİ)

Dün sabah saat 09.30'da başlayan operasyonu, polis desteğinde 50 yakın zabıta memuru yürüttü. İlk olarak Ali Çetinkaya Bulvarı üzerinde hemen her işyerinin oluşturduğu naylonla kapatılan alanlar kaldırıldı.

İşletme sahipleri belediye görevlilerini engellemeye çalışıp uygulamanın yılbaşı sonrasına ertelenmesini istedi. Zabıta memurları ise defalarca uyarı yapıldığını hatırlatıp artık bu dönemin kapandığını söyledi.

Zabıta memurları ardından tartışmaların odağındaki 1'inci Kordon'a yöneldi. Sözlü tartışmalar burada da devam etti.

Görevliler 1'inci Kordon'da kaçak yapıldığı belirtilen eklentileri, korkulukları kaynak makinası ile keserek kaldırdı. Ayrıca kendilerine ayrılan alan dışına konulan sandalye ve masaları da kamyonlara yükleyip götürdü.

Kordon'daki işletme sahiplerinden Çoşkun Kelleci, "Artık Kordon'da ne yapacağımıza karar versinler. Yaptığımız herşeyi gelip yıkıyorlar. Tutanak tutmadan masa ve sandalyelerimi alıp götürüyorlar. Önümüze getirdikleri net bir proje de yok. Getirseler kabul edeceğiz. Üstelik daha önce bize tebliğ de yapılmadı. Kordon'da işletmeceleri işportacı gibi görmeyin. Bize operasyon yapmaya gerek var mı?" dedi.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir