Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Karşıyaka Opera 2013’ü “kuğu Şarkısı” İle Karşılıyor
İzmir Haberlerini Takip Et

Karşıyaka Opera 2013’ü “kuğu Şarkısı” İle Karşılıyor

Güncelleme : 30 Aralık 2012 13:43
Karşıyaka Opera 2013’ü “kuğu Şarkısı” İle Karşılıyor

Franz Schubert’in “Schwanengesang / Kuğu Şarkısı” ile 2013 yılının ilk konserini vermeye hazırlanan Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, Türkiye Prömiyeri ile yine bir Lied Akşamına damgasını vuracak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden bariton Bahadır Noyan Coşkun’un seslendireceği “Kuğu Şarkısı”na, piyanoda Tuğçe Özaytekin’in eşlik edeceği bu unutulmaz gece 3 Ocak 2013 Perşembe saat 20.00’de Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinde gerçekleşecek. Açıldığından bu yana lied akşamlarına ve barok konserlere sıkça yer veren Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nin yeni yıldaki ilk konserinde, aynı zamanda “Kuğu Şarkısı”nın Türkiye prömiyeri de gerçekleştirilmiş olacak. Romantik Dönem edebiyatına düşkünlüğü ile bilinen altı yüzü aşkın lied yazan Schubert’in on iki şarkıdan oluşan “Schwanengesang / Kuğu Şarkısı” Ludwing Rellstab ve Heinrich Heine’nin şiirleri üzerine bestelenmiştir. Bu şarkılarda müzik, metne yalnızca eşlik etmez, şiirin özünü veren önemli bir unsurdur ayrıca. Romantizmi doruklarda yaşatacak olan gecede şiirler, şan pedagogu Gül Sabar tarafından Türkçeleştirildi. Bahadır Noyan Coşkun’un “Liebesbotschaft / Aşk Haberi”ni yorumlamasıyla başlayacak olan dinleti, “Kriegers / Savaşçının Sezgisi”, “Frühlingssehnsucht / İlkbahar Özlemi”, “Standchen / Serenat”, “Der Atlas / Atlas”, “Die Stadt / Şehir”, “Am Meer / Deniz Kenarında” şarkılarıyla sürecek.

Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinde ilk kez yer alacağı için çok heyecanlı olduğunu belirten sanatçının sesinden “Şırıldayan derecik, ışıl ışıl ve berrak, sevgiliye mi koşuyorsun böyle neşeyle ve aceleyle? Ah sevgili derecik, sen benim habercim ol; uzak diyarların selamını o kıza götür.” , “Çağlayan nehir, uğuldayan orman, sarp kayalar benim konakladığım yer.” , ”Onun adı – özlem! Onu bilir misiniz? – ölmez aşkın habercisini?” şiirlerinin müzikle hemhal oluşuna, duygulara dokunuşuna, insanın insanlık hallerinden biri olan aşka 3 Ocak’taki konserde tanıklık edeceğiz. Davetiyeler Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden sağlanabilir.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir