Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Masaj bahanesiyle öğrencilere taciz
İzmir Haberlerini Takip Et

Masaj bahanesiyle öğrencilere taciz

Güncelleme : 12 Haziran 2012 15:38
Masaj bahanesiyle öğrencilere taciz

İzmir'in Buca ilçesinde bir lisede müzik öğretmenliği yapan Selim Özlü, özel çello dersi verdiği 4 kız öğrenciye 'cinsel tacizde bulunmak'tan15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir lisede çalışan müzik öğretmeni Selim Özlü’nün evinde verdiği çello dersleri öncesi ’masaj’ adı altında kız öğrencilerine tacizde bulunduğu ileri sürüldü. Ders alan öğrencilerin durumu anlattığı ailelerin savcılığa başvurması üzerine gözaltına alınan Özlü mahkemece tutuklandı. İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, kız öğrenciler S.E., G.E., M.S ile E.E.’ye ’cinsel istismar’ suçundan tutuklu yargılanan Selim Özlü, suçlamaları kabul etmedi.

"OMUZ VE SIRTA MASAJ YAPTIM AMA ZORUNLULUK"
Özlü, çello dersi öncesi kızların özellikle omuz ve sırt bölgelerine masaj yaptığını, bunun ders öncesi bir zorunluluk olduğunu söyledi. Sanık Selim Özlü, "Çello çalan bir kişinin ders öncesi omuz ve sırt bölgesi masaj ile yumuşatılır. Çünkü bu yapılmadığı zaman omuz bölgelerinde ağrı ve tutulmalar yaşanabilir. Bu bir zorunluluktur. Ben öğrencilere taciz anlamında değil, omuzlarını yumuşatma adına masaj yaptım. Kimseye tacizde bulunmadım. Ben suçsuzum. Bana iftira atıyorlar. Müzik aleti çellonun çalınmadan önce yapılması gereken masajı yaptım. Bu sapıklık değildir. Suçsuzum ve tahliyemi istiyorum" diyerek kendisini savundu.

"MASAJ BAHANESİYLE ELLEYİP, ÖPTÜ"
Mağdur öğrenciler ise öğretmenin masaj adı altında vücutlarının çeşitli bölgelerini elleyip, öptüğünü söyledi. Çello öğretmeninin masajın bir zorunluluk olduğunu ve bundan dolayı masaj yaptığını söylemesi üzerine mahkeme, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bir yazı göndererek, çello dersi verilen bir öğrencinin omuz bölgesine masaj zorunluluğu olup olmadığını sordu. 

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mahkemeye gelen cevap yazısında, çello dersi alan bir öğrenciye masaj yapılması zorunluluğu olmadığı belirtildi. 

Hakim son duruşmada, sanık Selim Özlü’yü, masaj adı altında 4 öğrencisine cinsel tacizde bulunmaktan toplam 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık öğretmenin avukatı, kararı temyiz edeceklerini söyledi. 


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir