Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > İzmir haberleri > Thk Üniversitesi İlk Mezunlarını Törenle Uğurlayacak
İzmir Haberlerini Takip Et

Thk Üniversitesi İlk Mezunlarını Törenle Uğurlayacak

Güncelleme : 07 Haziran 2013 11:49

İki yıl önce eğitime başlayan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu, ilk mezunlarını 14 Haziran Cuma günü Selçuk Efes Havaalanı'nda yapılacak diploma töreniyle uğurlayacak. Üniversitenin Uçak Teknolojisi bölümünden mezun olan Can Erol, katıldığı Microlayt eğitimini de yaptığı son eğitim uçuşunu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde oturan ve iki yıl önce Selçuk ilçesinde eğitime başlayan İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojisi bölümünden bu yıl mezun olan Can Erol, eğitim öğretim yılı içerisinde yine THK Üniversitesi bünyesinde kurulan Havacılık Kulübü'ne üye olduğunu ve burada verilen eğitimlere katıldığını ifade etti. Yaklaşık bir ay süren eğitimler kapsamında Microlayt, yelken kanat, yamaç paraşütü, model uçak ve serbest paraşüt eğitimlerini başarıyla tamamlayan genç öğrenci, son eğitim uçuşunu gerçekleştirerek sertifika almaya hak kazandı.

Hem uçup, hem de okumanın kendisine ayrı bir mutluluk ve gurur verdiğini ifade eden genç öğrenci Can Erol, THK Üniversitesi'nin havacılıkta yeni bir ulaşım olduğunu, kısa sürede çok iyi bir yol çizildiğini, bu üniversitenin daha da ilerleyeceğine inandığını ve üniversitenin ilk mezunlarından olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Bu imkanlar sayesinde yaşantısının değiştiğini belirten genç öğrenci Erol, "Bu anlamda rüzgarı bana hissettiren THK Üniversitesine, Rektörümüz Prof. Dr. Ünsal Ban'a, THK Genel Başkanımız Osman Yıldırım'a, Okul Müdürümüz Murat Ekici ve tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yine tecrübelerini ve deneyimlerini benimle paylaşan, öğretmenlikten çok ağabeylik yapıp desteklerini esirgemeyen Microlayt hocalarım Tayfun Karataş, Haluk Özdil ve Serhat Başım'a da çok teşekkür ediyorum" diyerek, tüm gençlere THK Üniversitesi'ni tercih etmelerini tavsiye etti.

Birçok faaliyetleri kapsayan Efes Havaalanı'nda Microlayt eğitimlerinin verildiğini ve Türkiye'de her isteyen kişinin bu eğitimi burada alabileceğini belirten Microlayt eğitmeni Tayfun Karataş, eğitimler hakkında da bilgi verdi. 22 saat teknik eğitim ile başlayan Microlayt'ın, 25 saat uçuş eğitimi ile sona erdiğini hatırlatan Karataş, yaklaşık bir ay devam eden eğitim sonunda başarılı olanlara Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sertifika ve lisans verildiğini belirtti. Eğitim alanların daha sonra Efes Havaalanı'nda bulunan Microlayt uçağını kiralayarak istedikleri zaman, istedikleri yerde kurallara uygun bir şekilde uçabildiklerini ifade eden Karataş, Microlayt uçuşunda başarılı olan Can Erol'u da tebrik ettiğini söyledi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika İzmir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir