Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kastamonu haberleri > Tkdk, Taşköprü’de Sarımsak Üreticilerini Bilgilendirdi
Kastamonu Haberlerini Takip Et

Tkdk, Taşköprü’de Sarımsak Üreticilerini Bilgilendirdi

Güncelleme : 11 Haziran 2013 09:42
Tkdk, Taşköprü’de Sarımsak Üreticilerini Bilgilendirdi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörü, Taşköprü’de sarımsak üreticilerin bilgilendirdi.

TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü tarafından Taşköprü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile sarımsak üreten çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Taşköprü Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Satı Mehmet Sezer, TKDK uzmanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

TKDK İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Taşköprü’de büyük bir potansiyele sahip olan sarımsak üretiminin Tıbbi ve Aromatik Bitkilere yönelik destekler kapsamında TKDK tarafından desteklenebileceğini belirterek, bu kapsamda traktör ve makine-ekipman alımına destek olabileceklerini söyledi. Gökçek, çiftçileri bu konuda proje hazırlamaya davet etti. Daha sonra İl Koordinatörlüğü uzmanları tarafından IPARD programı kapsamında desteklenen tedbirler hakkında kısa bilgi verildikten sonra Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi tedbiri kapsamında desteklenen Tıbbi ve Aromatik Bitkilere yönelik detaylı bir sunum yapıldı. Çiftçilerin soruları uzmanlar tarafından cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kastamonu haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir