Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kayseri haberleri > Tbmm Başkan Vekili Sadık Yakut:
Kayseri Haberlerini Takip Et

Tbmm Başkan Vekili Sadık Yakut:

Güncelleme : 28 Eylül 2012 13:47
Tbmm Başkan Vekili Sadık Yakut:

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, iki günde 32 köy gezdiği Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yaptığı konuşmada, “Bu terör denen bela Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan insanlarımızı küçük görmekle başladı, şimdi bölünme noktasına geldi“ dedi.

Meclis'in açılma tarihi olan 1 Ekim'e kadar Pınarbaşı ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek muhtarların ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyen TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, 2 günde 32 köy, 1 belde ve 1 okul ziyaret ederek sıkıntıları dinledi.

Ziyaretlerin ilk gününde 13 köy ziyaret eden Yakut, iki ve üçüncü gün ise Esenköy, Takmak, Oruçoğlu, Saçlı, Kavlaklar, Kurttepe, Cinahmet, Han, Kaman, Şabanlı, Cinliyurt, Gültepe, Alagazi, Aslanbeyli, Artmak, Kızılören, Kurukavak, Elmalı, Karaboğaz, Yeregeçen, Altıparmak, Melikgazi, Yarımtepe, Oğuzlar, Kömarmut, Taşlıoğlu, Karamıhlı, Demircili, Paşalı, Akpınar, Karahacılı, Gürleyen köyleri ile Pazarören beldesini ve Pazarören Anadolu Öğretmen Lisesi'ni ziyaret etti.

Köylerde ilgiyle karşılanan TBMM Başkan Vekili Yakut, köylere ziyaret ederek şimdiye kadar yapılanları ve bundan sonra yapılması gerekenleri yerinde görme imkanı bulduklarını belirterek şunları söyledi:

"AK Parti iktidarı gelene kadar köylerde kanalizasyon nedir bilinmezken, parke taşı nedir bilinmezken, asfalt yol nedir bilinmezken köylerimizin de bu hizmetleri hak ettiği düşüncesi ile hareket ettik. Çünkü Avrupa'nın köylerinde insanlar daha iyi hayat standardında yaşarken, bizim insanımız neden buna layık olmasın? AK Parti olarak bütün bunun çabası içerisinde olurken, sizlerin de, 'Şunlar şunlar yapıldı, şunların da yapılması gerekir' demeniz lazım. Bizler sizlere hesap vermek için buralardayız. Bizleri vekil olarak tayin ettiniz, sizlere hizmet etmek zorundayız. Zaten bizler milletin hizmetine talip olduğumuz için buralardayız. Milletin hizmetine talip olmayan, hizmet edemeyen de gider. Bu terör denen bela da Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan insanlarımızı küçük görmekle başladı, şimdi bölünme noktasına geldi. Anadolu coğrafyasında başlayan kim varsa, hangi etnik köken varsa bunlar Türk'tür, Çerkez'dir, Kürt'tür, başkalarıdır. Bizler bin yıl oldu buralara geleli. Bizden önce, burada Ermeniler, Yahudiler ve Süryaniler, dinini, dilini bilmediğimiz insanlar vardı. Bunlar bin yıldan beri birlikte yaşadılar. ABD, dünyanın her tarafından topladığı insanlara sadece bir ekonomik güç meselesi ile, 'Amerikalıyım' dedirtiyorsa biz hiçbir problem olmadığı halde bin yıldan beri birlikte yaşadığımız insanları iteleyerek, öteleyerek, ayrıştırarak bir yere varamayız. Bu doğru bir mantık değil."

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, ziyaretlerin son gününde Pınarbaşı ilçesinde pazar ve çarşı esnafını da ziyaret ederek sıkıntıları dinledi. Yakut, Pınarbaşı köy ziyaretlerine önümüzdeki hafta kaldığı yerden devam edeceğini ifade etti.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kayseri haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir