Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kırıkkale haberleri > Atay: Okumak Hayatı Yeniden Keşfetmektir
Kırıkkale Haberlerini Takip Et

Atay: Okumak Hayatı Yeniden Keşfetmektir

Güncelleme : 26 Mart 2013 19:23
Atay: Okumak Hayatı Yeniden Keşfetmektir

Kırıkkale Kütüphane Müdürü Zeliha Atay, okumayan, düşünmeyen, fikir üretmeyen bir toplumun ne gelişmesi ne de kendi geleceğine yön vermesinin mümkün olacağını söyledi. Atay, “Okumak hayatı yeniden keşfetmektir. Okumak, sevgi, saygı ve hoşgörü sahibi olmak demektir. Kısacası okumak yaşamın ta kendisidir.” dedi.

26 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası dolayısıyla İl Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Programda, Güzel Sanatlar Lisesi konser verdi. İl Kütüphane Müdürlüğü’nün 2011 yılında yaptığı çalışmaların slaytları izlendi.

Programda konuşma yapan Atay, “Bilgi toplumuna dönüşmeyen bir toplumun küreselleşen dünyaya ayak uydurması mümkün değildir. Tekdüze olmuş toplumlar sorgulamaz, yeni bilgilere ulaşma çabasına girmez ve sorunlara başka perspektiflerden bakamaz.” diye konuştu. Okuma kültürünün her insanda olması gerektiğini söyleyen Atay, “Tekdüzelikten kurtulmanın ilk şartı toplumun çoğullaşmasından geçer. Toplumların çoğullaşması; içlerinde konulara farklı yaklaşabilen ve sorgulayabilen, insanları barındırmasıyla mümkün olur. Hızla değişen dünyadaki yeniliklere ayak uydurabilmek için bilgi toplumuna dönüşmek, dönüşen toplumu ise çoğullaştırmak gereklidir. Bu da ancak ve ancak bilgi ile mümkün olur.” şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kırıkkale haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir