Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kırıkkale haberleri > İlkokul Öğrencileri Emniyet Müdürlüğü Ve Kütüphane'yi Gezisi
Kırıkkale Haberlerini Takip Et

İlkokul Öğrencileri Emniyet Müdürlüğü Ve Kütüphane'yi Gezisi

Güncelleme : 26 Aralık 2012 16:50
İlkokul Öğrencileri Emniyet Müdürlüğü Ve Kütüphane'yi Gezisi

Kırıkkale merkez Eviye Çelebi İlkokulu öğrencileri Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi ile Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Hüseyin Meydaneri ve beraberinde görevli öğretmenler nezaretinde ilk önce İl Halk Kütüphanesini ziyaret eden öğrenciler, burada gördükleri çok sayıdaki kitaplarla tanıştılar. Kütüphane Müdürü Zeliha Atay ile kütüphane personeli tarafından karşılanan öğrenciler, daha çok kitaplarla buluşma ve tanışma fırsatı buldular. Buradaki görevliler, öğrencilere kütüphane hakkında çeşitli bilgiler aktararak, kütüphanede uyulması gereken kurallar, kütüphaneye üye olma gibi daha birçok konular hakkında bilgiler verdiler. Kütüphane Müdürü Atay, yapılan ziyaret dolayısıyla öğrencilere kitap hediye ettti.

Daha sonra öğrenciler Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nün Toplum Destekli Hizmet Büro Amirliği tarafından Emniyet Müdürlüğü'ndeki birimler gezdirilerek birimler hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu. Öğrenciler, ziyaret ettikleri birimlerde merak ettikleri konuları da polislere sorarak bilgi sahibi oldular.

Polisler, huzur ve güveni korumak için çalıştıklarını belirterek, bu görevi yerine getirmek için büyük fedakarlıklarda bulunduklarını güvenlik sistemi sayesinde (MOBESE) Kırıkkale'yi kameralarla izlediklerini ve sistemin huzur ve güvenlik açısından kente büyük katkı sağlandığını belirttiler.

Yapılan ziyaretlerle ilgili olarak Okul Müdürü Meydaneri, ''İlkokul öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz ziyaret oldukça verimli geçti. Öğrencilerimiz ilk defa farkı olarak Emniyet Müdürlüğü'nün önemli birimleri hakkında bilgi sahibi oldular. Kütüphane gezisinde de daha geniş kapsamlı kitapları gören öğrencilerde bu sayede kitaplarla yeniden tanışma ve kitap okuma sevgisi ise yeniden gelişmiş oldu. Önümüzdeki dönemlerde de bu tür ziyaretlerimizi farklı yerlere yapmaya devam edeceğiz. Bizlere yardımcı olan tüm yetkililere teşekkür ederim'' şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kırıkkale haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir