Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kırıkkale haberleri > Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi Müdürü Atay: "Kırıkkale Halkı Her Geçen Yıl Biraz Daha Fazla Okumayailgi Gösteriyor"
Kırıkkale Haberlerini Takip Et

Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi Müdürü Atay: "Kırıkkale Halkı Her Geçen Yıl Biraz Daha Fazla Okumayailgi Gösteriyor"

Güncelleme : 24 Şubat 2013 19:17
Kırıkkale
Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi Müdürü Atay:

Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi Müdürü Zeliha Atay, Kırıkkale halkının her geçen yıl biraz daha fazla okumaya ilgi gösterdiğini söyledi.

Atay, yaptığı açıklamada, 2012 yılında il genelinde 166 bin kişinin kitap okuduğunu, aynı yıl içerisinde 68 bin kişi okumak veya bilgi edinmek için kütüphaneden materyal aldığını bildirdi.

2013 yılının ilk ayında ise 13 bin 449 kişinin kitap okuyarak yeni yılın ilk ayını tamamladığını belirten Atay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Okuma kültürümüzde olumlu gelişmeler yaşanıyor. Kırıkkale'nin bilgi bankası konumunda olan halk kütüphanesi bir önceki yıllara göre daha fazla ilgi görmeye başladı. Geçtiğimiz yıl içerisinde 166 bin 785 kişi kütüphaneler aracılığı ile kitap okudu. Bayanlar erkeklere göre daha fazla okuyor. 166 bin kişinin 94 bin 218 kişisi bayan, 72 bin 567'si erkek okuyucudan oluşuyor. Okur kitlesinde yaşanan bu artış, halkın hem kitaplara hemde kütüphaneye olan ilgisini ortaya koyuyor. Kırıkkale Kütüphanesi'nde 45 bin 60 kitap bulunuyor. Okuyucu kitlesi ise oldukça geniş bir yelpazeye yayılıyor. Askerlerden doktorlara, kapıcılardan ev hanımlarına, hemşirelere kadar çok sayıda okuyucu bulunuyor. Kütüphaneye üye olanlar ödünç kitap alma imkanına da sahip oluyor."

Muhabir: Fatih Gökmen

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kırıkkale haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir