Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kırklareli haberleri > Bakan Özlü: Ar-Ge Merkezi Kuranları Teşvik Edeceğiz
Kırklareli Haberlerini Takip Et

Bakan Özlü: Ar-Ge Merkezi Kuranları Teşvik Edeceğiz

Güncelleme : 19 Mart 2017 16:20

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, temel atma töreni ve ziyaretlerde bulunacağı Kırklareli'de ilk ziyaretini Lüleburgaz İlçesi'nin Büyükkarıştıran Beldesi'nde gerçekleştirdi. Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman ile kurum müdürlerinin karşıladığı Özlü, belediye tarafından yaptırılan spor tesislerini ve 144 sanayi dükkanlarının açılışını yaptı. Bakan Özlü, daha sonra Ahmetbey ve Evrensekiz beldelerini ziyaret etti. Bakan Özlü, burada esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti.
Bakan Özlü daha sonra Lüleburgaz'da bulunan TPAO Bölge Müdürlüğü tesislerinde sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü ve Avrasya tüneli hizmete açtık. Bölgemizle ilgili olarak dünde 1915 Çanakkale Köprüsü'nün temelini attık. Bu köprü Trakya'daki illerimize güç katacaktır. Ergene Havzası ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. OSB'lerden artan kaynağı buraya aktarıyoruz. Bir Ar-Ge merkezimiz vardı. Şimdi iki Ar-Ge merkezimiz oldu. Sanayiye teknolojiyi eklemek zorundayız. Sanayimizi teknolojiye eklemek için çalışıyoruz. Ar-Ge merkezlerimizi yıl sonuna kadar 1000'e çıkarmak istiyoruz. Ar-Ge merkezi kuranları teşvik edeceğiz. Birçok önemli tedbirleri hayata geçiriyoruz. Ekonomimizde sağlam temeller olmasaydı zarar görürdük. Bu süreci atlattık" diye konuştu.
16 Nisan tarihinde referandumun oylanacağını belirten Bakan Özlü, "Değişiklikten, ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. Yenileme olmadan büyüme olmaz. Zaman ihtiyaçları değiştiriyor. Anayasa paketi yenilenmelidir. Türkiye'nin büyümesi açısından bunu elzem görüyoruz. Seçimi kazanan 5 yıl boyunca yönetimi üstlensin istiyoruz.16 Nisan'da evet çıkacağına bütün kalbimle inanıyorum. Devlet daha iyi çalışacaktır. Daha üst standartlara çıkacağız. Bu parti meselesi değildir. Partiler üstü bir meseledir" dedi.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kırklareli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir