Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kırşehir haberleri > Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan:
Kırşehir Haberlerini Takip Et

Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan:

Güncelleme : 24 Ağustos 2012 16:01
Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan:

Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsünü beraberindeki heyetle birlikte inceleyen Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Kırşehir ve Aksaray’ı Hirfanlı Barajı üzerinde birbirine bağlayacak Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsünün önümüzdeki yılın ilk yarısında ulaşıma açılacağını ve bu köprünün Kırşehir’in geleceği açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Vali Özdemir Çakacak, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya ve İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal ile birlikte köprüde incelemelerde bulunan Milletvekili Aslan, “2007 yılında yapımına başlanan ve geçen yıl Kırşehir bölümü tamamlanan Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsü’nün Aksaray bölümünde yaşanan sıkıntılar nedeniyle projede gecikmeler oldu. Çok şükür bunu da Ulaştırma Bakanlığı yaptığımız görüşmelerden sonra aştık. Bu sorunun da çözülmesi ile Aksaray kısmında da çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Amacımız, köprünün 2013 yılının ilk yarısında hizmete girmesi” dedi.

Milletvekili Aslan, “Hirfanlı Baraj Gölü'nün karşı yakasında bulunan yaklaşık 50 bin kişilik nüfusu, sosyal ve ekonomik olarak Kırşehir'e entegre edecek olan 415 metre uzunluğundaki Sıdıklı-Sarıyahşi köprüsüne ve yoluna büyük önem veriyoruz. Köprünün tamamlanmasıyla birlikte Kırşehir bölgemizde yollarda iyileştirme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Bu köprünün hizmete açılması Kırşehir’le Sarıyahşi ve diğer ilçe, belde ve köyler arasındaki sosyal ve ekonomik bağların da artmasına neden olacaktır” şeklinde konuştu.

Alsan, “İnşallah iki tarafın insanları 2013'te buluşacak. Sarıyahşi ve Evren ile köylerde yaşayan vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde Kırşehir'e gelecek. Bu da Kırşehir’in geleceği açısından son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kırşehir haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir