Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kocaeli haberleri > 6. Şehirler Ve Kültürler Kaynaşması, Farklı Kültürleri Buluşturdu
Kocaeli Haberlerini Takip Et

6. Şehirler Ve Kültürler Kaynaşması, Farklı Kültürleri Buluşturdu

Güncelleme : 03 Temmuz 2012 11:29
6. Şehirler Ve Kültürler Kaynaşması, Farklı Kültürleri Buluşturdu

Kocaeli Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak, ilçede düzenlenen 6. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması ile farklı kültürden insanların birbirlerini daha iyi tanıdıklarını söyledi. Karabacak, “Ülkemizin birliğine beraberliğine çok büyük katkısı olan bir çalışma. Büyük bir kaynaşma var.” dedi.

Darıca’da düzenlenen 6. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması'na Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ali Sözen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak ve Darıca Kaymakamı Osman Ateş katıldı. Darıca sahilinde bulunan Gönül Birliği Kapısı`nın önüne kurulan sahnede ilk olarak Ali Cihan konser verdi.

Darıca Belediye Başkanı Karabacak, kültür etkinliğine katılan dernek başkanlarına plaket takdim etti. Protokol, vinçle sahneye indirilen dondurmadan yedi. Yapılan konuşmaların ardından sahneye pop müziğin sevilen ismi Mustafa Ceceli çıktı.

Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte söz konusu programları düzenlediklerini kaydeden Karabacak, “Onlar da etkinliklerde yer alıyor, sadece belediyenin düzenlediği bir etkinlik olarak değerlendirmemek gerekiyor. Biz burada stantların sahnenin hazırlanmasında öncülük ediyoruz. Ortamın hazırlanmasını sağlıyoruz. Biz il derneklerimiz ve yöneticileri ile birlikte her akşam Darıca sahilinde yüzlerce insanımızla birlikte hafta içi de dahil 1 ay boyunca etkinliğimizi düzenledik. 1 ay boyunca 600 bin kişinin buraya geldiğini tespit etmiş durumdayız.” şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise etkinlikleri düzenleyenlere teşekkür etti. Darıca halkına ‘Bütün güzellikler sizin için’ diyen Karaosmanoğlu, “Güzel insanlar güzel şeylere layıktır. Biz kentimizi dünyanın en güzel kenti en medeni kenti için bütün zorluklara rağmen gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kocaeli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir