Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Kocaeli haberleri > Eylem Yapan Servisçiler D-100 Karayolu'nu Trafiğe Kapattı
Kocaeli Haberlerini Takip Et

Eylem Yapan Servisçiler D-100 Karayolu'nu Trafiğe Kapattı

Güncelleme : 09 Ağustos 2012 12:46
Eylem Yapan Servisçiler D-100 Karayolu'nu Trafiğe Kapattı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde P Plakalı servisçiler, D-100 karayolunu trafiğine kapatarak eylem yaptı. Yapılan eylemde trafik bir ilçeden öteki ilçeye kadar uzadı.

Daha önce birçok defa D-100 Karayolu'nu trafiğe kapatmaya kalkışan lakin başarılı olamayan P Plakalı servisçiler, bu sefer dediklerini yaptı ve D100 Karayolu'nu tamamen trafiğe kapattı. D100 Tatlıkuyu mevkiinde saatlerce kapatılan yol, trafiği felç etti. Gebze’den Dilovası’na kadar uzanan kuyruğa aldırış etmeyen servisçiler, oturma eylemi yaptı. Sinirlerine hakim olamayan bazı servis sürücüleri ise kendilerini yerlere atarak, ellerindeki plakaları parçaladı.

Eyleme başlamadan önce toplanma yerinde konuşma yapan Dernek Başkanı Mehmet Eser, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a da yüklendi. Sert söylemlerde bulunan Eser, “Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, P plakası olmayan korsan servisçileri destekliyor. Sayıları iki parmağı geçmeyecek kadar az olan bu insanların mağdur olduğunu söyleyen vekilimiz bizim burada kaç mağdur olduğumuzu görmek istemiyor” dedi

Korsan servisçiliğe hayır demek için Gebze’de eylem yapan P Plakalı servisçiler, daha önce de defalarca eylem düzenlemek için bir araya gelip sadece emniyet şeridini kapatmaya cesaret edebilmişlerdi. Bu sefer emniyet şeridini değil bütün şeritleri kapatan servisçiler, P Plakası olmayan servislerin yakalanıp tekrar geri bırakılmasını ve Gebze’de P Plakasız servis kalmasını istemediklerini sert bir yolla duyurdu. Gebze Tatlıkuyu’dan Dilovası’na kadar uzanan kuyruğa aldırış etmeyen servis sürücülerine olay yerine gelen emniyet güçleri de müdahale edemedi. Bir süre eylem yapan servisçiler eylemi bitirdi ama yol trafiğe tamamen açılmadı.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Kocaeli haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir