Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Konya haberleri > Reklam yıldızı Asiye öldü
Konya Haberlerini Takip Et

Reklam yıldızı Asiye öldü

Güncelleme : 30 Kasım 2011 14:06
Reklam yıldızı Asiye öldü

Konya Şeker Torku reklâm filminde, kuzuya şeker uzatan küçük kız Asiye Enbel, reklam çekimlerinden kısa bir süre sonra zatürre nedeniyle hayatını kaybetti.

İmkânsızlıklar içerisinde, kendi müzik aletlerini oluşturarak grup kuran çocukların konu alındığı reklâmda oynayan küçük kız Asiye Enbel, hayatını kaybetti. 6 yaşındaki Asiye, Kurban Bayramının 4. günü aniden fenalaştı. Arabayla hemen hastaneye yetiştirilmeye çalışılan küçük Asiye, yolda babasının kucağında hayatını kaybetti. Hastaneye ulaştığında hayatını kaybetmiş olan Asiye için doktorlar, ciğerlerindeki bir problemden dolayı hayatını kaybettiğini söyledi.

Günlük 30 lira karşılığında 3 gün boyunca reklâm çekimlerinde rol alan küçük Asiye Konya’nın Meram ilçesi Yeşildere Köyünü yasa boğdu. 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan Asiye’nin ölümü dedesini ve babaannesini yasa boğdu. Fenalaşana kadar en ufak şekilde hastalığından haberdar olmadıkları söyleyen dede, Yeşildere Köyü Muhtarı Fahri Enbel, torunun bütün köy tarafından çok sevildiğini söyledi.


Köyde Çocuk Olmak! | video.mynet.com


DEDESİ RÜYASINDA GÖRDÜ
Asiyenin ölümünden bir gün önce torununu rüyasında gördüğünü gözyaşları içinde anlatan Fahri Enbel, “Rüyamda torunum benim hayatımı kurtardı. Bir evin çatısından düşerken torunum beni elimden tuttu ve çekti. Bir anlam verememiştim. Demek ki bu olay olacakmış. Keşke torunum yaşayabilseydi. Onu kurtarabilseydim” diye konuştu.

TEK GÖRÜNTÜSÜ OYNADIĞI REKLAM
Torununun ellerinde bir fotoğrafı olmadığını söyleyen Fahri Enbel, “Torunumu ancak reklâmlarda çıktığı zaman görebiliyorum. Onu gördüğüm zaman gözyaşlarını boğuluyorum. Tek yapabildiğim şey onu alkışlamak. Dayanmak gerçekten çok zor. Enbel,  Annemi, babamı kaybettiğimde bile böyle üzülmedim” diye konuştu.

“TORUNUMA NAZAR DEĞDİ”
Reklâmlarda oynayan küçük torunun çok sevildiğini ifade eden babaannesi ise torununu çok özlediğini söyleyerek, “Torunum reklâmlarda çok ilgi çekti. Bütün Türkiye’nin sevgilisi oldu. Nazar değdi torunuma. Torunum nazara geldi ve hayatını kaybetti” dedi.

ARKADAŞLARI ÖLÜMÜNE İNANAMADI
Reklâm filminde arkadaşlarıyla beraber rol alan Asiye, arkadaşlarını da ölümüyle derinden yaraladı. Asiye’yi çok sevdiklerini söyleyen arkadaşları, Asiye’nin köyün neşe kaynağı olduğunu söylediler.

Asiye’nin zatürre nedeniyle aniden fenalaştığı ve hastaneye gidemeden yaşamını yetirdiği belirtildi. Uzmanlar zatürrenin sadece soğuk algınlığıyla ortaya çıkmayacağını, çok farklı nedenleri olabileceğini dile getirdiler.

EKRAN TALİHSİZLİĞİ
Önceki gün de sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan video sonrası meşhur olan televizyon ekranlarına çıkan Gizem Bera Yüksel, şofbenden sızan gaz nedeniyle yaşamını yitirmişti. (Haber 7)

 


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Konya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir