Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Mehmet Alperen > Aranızda Muhsin Yazıcıoğlu var mı?
Bu makale 3,449 kişi tarafından okundu.

Aranızda Muhsin Yazıcıoğlu var mı?

Bir suikast, alçakça, adice, şerefsizce yapılan bir suikast sonucu şehit oldu. Vatan düşmanların, Büyük birliğin gerçekleştirilmesini istemeyen şer odaklarının el ele vererek gerçekleştirdikleri siyasi bir cinayet. Bunun için sayısız komplolar kurdular ona. Sayısız deneme yaptılar. Ama o bunlar kamuoyu ile paylaşmadı. O biliyordu ki Türk İslam düşmanlar asla boş durmayacaklar. Her an için kendisini siyasi alandan dışarı atmak için çalışacaklar. Deniz Baykal gibi bir komplo kuramazlardı ona. Çünkü Onun haramla işi yoktu. O yolsuzlukta yapmazdı hırsızlıkta yapmazdı. Onu bunlarla da susturamazlardı. Onu para ile mevki ile makam ile de satın alamadılar. Onu8n alperen ocaklarına sızdılar. Ancak bu konuları çok iyi bilen rahmetli itina ile bu provokasyonları da saf dışı etti.

Geriye tek çözüm kalıyordu. Muhsin beyin vücudunu ortadan kaldırmak. Bunu da helikopter feda ederek, helikopterde diğer insanları da gözden çıkartarak fırsat bulup suikastı gerçekleştirdiler. Son uçta takdiri ilahi böyle gelişti. Sebep olan hainler, vesile olan hainler bilemezler ki o şehit olurken kendileri geberecekler. O Peygamber katına alın açık çıkarken bu alçaklığı yapanlar cehennemin dibinde hesap verecekler.

Acı büyük. Ama bu acıyı yüreğimizde taze tutarken, asıl yapmamız gereken görevleri ihmal etmenin anlamı da yok. Muhsin beyin arkasından süslü laflar ederek, ağıtlar yakarak, yıl dönümleri yaparak mı hatırlayacağız? Yoksa onun özlediği, arzu ettiği, bunun için her türlü fedakarlığı göze alarak uğruna şehit olduğu büyük birliği sağlayacak gençler mi eğiteceğiz?

Tarihe kısa bir göz atarak benzer vakaları örneklendirelim. Müslüman Türk milleti tarihin her döneminde çok değerli liderler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Osmanlı devleti Sayısız devlet adamı yetiştirmekle tarihte misli görülmemiş bir siyasi çizgi üzerinde dünyaya nizam getirmiştir.

Alparslan gazi den bu yana Anadolu toprakları uğruna dökülen kan, bu günkü dünya nüfusuna eşittir. Yetiştirdiğimiz liderler, küçük bir kasaba nüfusu kadardır.

Alparslan gazi, Anadolu’yu Müslüman Türk milletine vatan yapmak için yola çıktı. Veziri Nizamülmülk hocası Sarı hoca, yol arkadaşları; Afşin bey, Ersegun bey, Diğer tarafta Kutalmışoğlu Süleyman bey ve daha aklıma gelmeyen niceleri Anadolu hakimiyetini sağlamak, burada Bizans tekfurlarından zulüm gören halkları Allahın adaleti ile idare etmek şiarı ile geldiler. Malazgirt’te en büyük imtihanı verdi Alparslan ve seçilmiş alperenler ordusu. Az ama öz. İnanmış, liderlerine güvenmiş elli bin yiğit bir Cuma günü Allaha yürüdüler. Sağlarına solarına bakmadan. Ve Allah kendisinin yolundan gidenlere her zaman zaferi mutlak kılacaktır. Zaferle çıktılar iki yüz bin kişilik Bizans ordusunun karşısından. Ancak her zaman ki gibi ihanet içimizden vurdu. Güler yüzü ile geldi. Alparslan daha 33 yaşında sırtından hançerlenerek suikast ile şehit edildi.

Oğlu Melik şah babası Alparslan’ın bıraktığı emaneti tüm saflığı ile aldı ve yola devam etti. Ancak ihanet hep kol gezdi aramızda. Melik şahta kırk bir yaşı içerisinde suikast neticesi şehit edildi. Anadolu Selçuklusu döneminde İzmir bölgesini eline geçirerek İlk deniz kuvvetlerimizi kuran ve ilk deniz kuvvetleri kumandanımız olan Caka Bey yine suikast ile genç yaşta şehit edildi.

Bu kısa tarihi turdan sonra, günümüzde bundan farklı değil. Bir kuvvet komutanımız uçağı düşürülerek şehit edildi, Öldükten sonra bankada bile bir kuruşu çıkmayan Adnan Kahveci de yine Türk devletine ve milletine düşman olan unsurlar tarafından öldürüldü. Kısaca başımıza sarılan terör belasından kim bizi kurtarmaya çalışsa o bir şekilde şehit edildi.

Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ’da bu günkü gençliğin şehididir. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu Alparslanların, melik şahların günümüzdeki temsilcisi idi. O bütün bu değerleri bilerek, bu değerleri günümüz dünyasında pırıldatmaya çalışan bir alperendi. O Necip Fazıl üstadın gençliğe hitabesinde tasviri çizilen gençliğin köprübaşıydı. O bir liderdi. Ama artık kendisi yok. Şimdi onu sevdiğini söyleyen internet sayfalarında ağıtlar yazan gençlere sesleniyorum. Aranızda Muhsin Yazıcıoğlu var mı? Hanginiz bu kutlu davaya aday bir lider tavrı ile çıkacaksınız? Kaçınız bu Alperen ocaklarından ona ve onun uğruna şehit olduğu davasına layık bir kadro oluşturacaksınız?

Var mı öyle gençlik. Ben şahsen emirlerindeyim.

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir