Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Ünal Elaslan > Bugün de akşam oldu
Bu makale 4,806 kişi tarafından okundu.

Bugün de akşam oldu

Bugün de akşam oldu

Hayat yaşam koşturmacası içinde ne kadar hızlı akmakta değilmi? ben ve benim gibiler yani elli yaşı devirenler, bunu cok iyi bilirler.Yine akşam oldu. gecenin karanlığı gün içinde olan koşturmacaları , sevgileri , hasretleri ,ihanetleri ,ölümlerin tüm güzel ve çirkin olan herşeyin üstünü kapatmak üzere, ,çünki gün akşam oldu. Örtü 24 saatlik olunca problem yok ama hiç kalkmazsa o zaman mekan değişimi gercekleşir ki! ALLAH muhafaza .O kısmı herkes için hoş olmayabilir.

Neyse bugünki sohbetimiz uhrevi değil dünyevi.

Nevruz bayrammış deniyor. iyi de ne bayramı? kimine göre bahar bayramı , kimine göre Türklerin orta asyadan çıkışı, kimine görede hani yıllar önce televizyonlarda koca göbeğini hart hart kaşıyan aponun yardakçılarının eylem günü??????

Benim yaşım 53 ben hali hazırda sonradan popüler olan bu nevruzun, neden kutlandığını ne ye hizmet etiğini anlamış değilim . Bizim gencliğimizde böyle bir kutlama yoktu . Ama o zaman terörist başıda yoktu.(adı batasıca güzel ülkemizi kadeş kavgasına sürükledi.)Bana göre bahar karşılama bayramı olması mantiki , çünki bütün Türki cumhuriyetleri aynı paralelede ve bahar genelille aynı zamanda kutlanıyor.Bu yılki kış gibi bir kışı gecirince baharı kutlamak hakkaten zevkli olur .bir diğeri de N evruz bayramı , Türklerin orta asyadan çıkışlarnı simgeler hani demir döğerler ya bundan zahir.İyide bu apocular biz kürdik Türk değilik diyorlar. O zaman bu Türklerin orta asyadan çıkıp büyümelerinin simgesi olan Nevruz, apocular için ne alaka . Kimi kandırıyorlar. Nevruz bahane teröristlik şahane hesabı yak yık bu ülke er geç bunun hesabını sizden sorcak artı ruzi mahşerde Yaradan da soracak şüpeniz olmasın

Son günlerde bu apocuların şehirlerimizde yaptıklarını seyrediyorsunuz .Bende seyrediyorum .Hanım diyorki koltuğun kolçakları buruş buruş oluyor, ah ! hanım o televizyonlardaki teröristleri görünce ben ne yaptığımı biliyormuyum . inanıyorumki hepinizde en az benim kadar hırslanıyorsunuz.

İşte gecenin karanlığının bu pislikleri örtme kabiliyeti yok. Çünki bu kamu vicdanında derin yaralar açan, insanı , kine sürükliyen bir acımızdır.Aslında bu filmin bir başka senaryosunu biz 70 lerde yaşamıştık sağcı solçu o zamanda ne vatan evlatları pisi pisine gitti. Binlerce yaralar oluştu .yahu şimdi düşünüyorumda sağcısıda ülkesinin daha refah olmasını, solcuda insanların daha refah ve özgür yaşamalrını istiyordu.Şimdi anlıyoruz ki, iki yolda aynı ana antere çıkyor. Yollar yöntemler ayrı ama sonuç aynı.istenen de aynı . Peki bu gençler niye öldüler .Niye yıllarca hapislerde yattılar. Ne elde ettiler bana göre hiç .Çünki çarklar yine zamana göre hareket edip, bir kısım karanlık güç odaklarına veya emperyalizmi alışkanlık haline getirmiş ülkelere hizmet etti(bu emperyalist ülkeler aynı hap sigara içki bağımlısı gibi emperyalizm bağımlısı olup, bırakmaları çok zordur alışmış k.d..m.ştan beterdir misali) Şimdide aslında farklı bir durum yok. o.... çoçuklar terörist eğlemi yapanlar, yanma ve yok olma namzetleri, ağa babalarına inanaın bi şey olmaz .Artık anneler bu cocukları teröristlerin elinden cekip almakta, apovekillerini tokatlamakta. Bu anaların babaların baş kaldırısı .inşallah büyüyerek çoğalacak .Ana Babanın evlat sevgisi apoyu tarih sahnesinden silecektir.

Bak işte o zaman bak sen, nevruz yani bahar bayramı ne güzel kutlanır.BAHAR GELMİŞ BENİM GÜZEL ÜLKEME ŞARKISINI hep bir ağızdan söyleyecez .İşte o gün geldiğinde Nevruz bayramı çok anlamlı olacaktır. inanın.

Akşamlar hep olsun ama: Nevruz kutlamaları adı altında yapılan iğrenclikleri ,kapatamayan gecenin karanlığı birgün apoyuda içine alıp sonsuzluğa gidecektir.

YIL 2012 GALİBA BEN ESKİyorum..............

sağlıcakla kalın gönül dostları........

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir