Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Sezer Zerentürk > CHP Adana İl Gençlik Örgütü Başkan Adayı
Bu makale 1,760 kişi tarafından okundu.

CHP Adana İl Gençlik Örgütü Başkan Adayı

CHP Adana İl Gençlik Örgütü Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Gökhan Babayiğit:

 

Çocukların aç yatmaması

için mücadele edeceğim

 

GENÇ HALK – Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Örgütü eski Sekreteri Gökhan Babayiğit, 9 Haziran’da gerçekleştirilecek kongrede Adana İl Gençlik Örgütü Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı.

5 yıldır Gençlik Örgütü içerisinde çeşitli kademelerde görev alarak partisine hizmet ettiğini ifade eden Babayiğit yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkenin karanlık gidişatına sessiz kalmak, yenilgiyi kabul etmek, karşı devrimcilerin hükümranlığını onaylamak demektir. Bu bağlamda bizler, kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu ve devrimci gençliği olarak bugün bize düşen tarihi görevin bilinciyle, 1923’ten bu yana cumhuriyetimizle hesaplaşmak isteyen ve Amerikan Emperyalizminin yerli işbirlikçisi, kapitalistlerin temsilcisi olan AKP iktidarını tez zamanda alaşağı etmek için mücadele ediyoruz. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ve silah arkadaşları tarafından bizlerin omuzlarına yüklenen bu görev; yerine getirilmesi zor, fakat mutlaka başarıya ulaşması gereken bir görev. Ancak hiçbirimizin üzerimize düşen görevi yapmaktan çekinmeyeceğini, bu uğurda hiç şüphesiz gerekeni fazlasıyla yapacağımızı, hatta ve hatta ulusumuzun tam bağımsızlığı, halkımızın mutluluğu ve refahı için varlığımızı Türk varlığına armağan etmekten onur duyacağımızı herkesin bilmesini isterim”.

ONURLU DURUŞUMUZDAN

ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

“Bizler ülkemizin kurtuluşu ve partimizin iktidarı için mücadele etmekle birlikte Gençlik Örgütümüzü daha özgürlükçü, daha devrimci ve daha demokratik yapılara kavuşturmak için yol arkadaşlarımızla birlikte yıllardır omuz omuza örgütlü mücadeleler veriyoruz” diyen Babayiğit açıklamasını şöyle sürdürdü: “Aldığımız örgüt terbiyemizle, devrimci ahlâkımızla temiz ve dürüst siyaset adına onurlu ve dik duruşumuzdan asla taviz vermeden son nefer, son nefese kadar halkın iktidarını kurmak, tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye idealine ulaşmak için mücadelemizi sürdüreceğiz”. Dili, dini, ırkı, cinsiyeti, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun ülkedeki ve dünyadaki işçilerin alın terinin kutsal olduğunu belirten Babayiğit, “Emeği sömürülen işçiler için; geceleri yatağa aç giren çocuklar için; kökeninden ve inancından dolayı dışlanan halkımız için; faşistlere, emperyalistlere ve kapitalistlere karşı direnenlerin yanında saf tutmak için; daha fazla adalet, daha fazla eşitlik, daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi için; parasız eğitim ve parasız sağlık hakkı için ve bu korku düzenini AKP iktidarının başına yıkmak için 9 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 13. Olağan Adana İl Gençlik Kongresi’nde Düşünen Üreten Yöneten Gençlik’in temsilcisi olarak İl Gençlik Örgütü Başkanlığı’na aday olacağımı tüm partililerimin ve yoldaşlarımın bilgisine sunarım” dedi.

GÖKHAN BABAYİĞİT KİMDİR?

1986 yılında Adana’da emekçi bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Gökhan Babayiğit, ilk ve ortaöğrenimini Adana’da tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Sigortacılık bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Babayiğit, aynı zamanda 12 yıl kadar çeşitli spor dallarında faaliyet gösterdi. Memleketin kaderini değiştirmek için mücadele edenlere omuz vermek adına 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütü’ne kaydolan Babayiğit, sırasıyla Seyhan İlçe Gençlik Örgütü Eğitim Sekreterliği, Seyhan İlçe Gençlik Örgütü Sekreterliği, Adana İl Gençlik Örgütü Sekreterliği ve Adana İl Gençlik Örgütü Çalışma Komisyonu Başkanlığı görevlerini başarıyla sürdürdü. Aynı zamanda 3 yıl kadar basın emekçisi olarak mesleki yaşamını sürdüren Babayiğit, yerel bir gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürütürken ani bir karar alarak kendi isteğiyle görevinden ayrıldı. Şu an özel bir şirkette işçi olarak çalışmaktadır.

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir