Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Temel Bilecen > Giresunlular kendini yeniden keşfetti
Bu makale 4,457 kişi tarafından okundu.

Giresunlular kendini yeniden keşfetti

Feshane'de gerçekleştirilen 6. Giresun Günleri'nde Giresunlular kendini yeniden keşfetti. Yüzbinlerce Giresunlu yörelerinin güzelliğini Feshane'de yaşamak için bir araya gelerek memleketlerine duydukları hasreti bir nebze de olsa giderdiler.

6. Giresun Günleri'nde yaşananlar bunlardan mı ibaretti? Genel kanıya göre Giresun Günleri, Giresun'un yol haritasını çizen bir etkinlik. Ordu-Giresun Havaalanı'nın pratiğe aktarılması için yapılan imza kampanyaları, yürüyüşler, 2.giresun günlerinde Samsun’da Trabzon’da hava alanı var diyen başbakanın kararının değişmesinde etkili olduğu gibi, Eğribel tünelinde de ısrarla takipçi olan Giresun Federasyonun katkısı büyüktür, bundan sonra çözümlenmesini istediği her türlü Giresun sorununda olumlu bir neticeye doğru yol alacaktır.

 

Bunları söylerken değerlendirmeye aldığım ana faktör, 6. Giresun Günleri'nde bir araya gelen yüzbinlerce Giresunlu. Bu hemşeri, birlikten kuvvet doğar sözünü doğrularcasına, seslerini duyurdular. Etkinliğe katılan bakanlar ve Giresun milletvekilleri Giresun'un mesajını aldılar diye düşünüyorum.

Giresun Günleri, ilk günden beri ilimizin gelişmesi için gereken şartların oluşturulacağı bir platform olarak düşünülmüştü. Ordu-Giresun Havaalanı, Eğribel Tüneli, Harşit Vadisi demiryolunun yapımı da bu konular arasında.

 

Bu yıl Harşit Vadisi demiryolunu sembolize eden tren vagonu maketi de bütün konukların dikkatini çekti. "Tren gelir hoş gelir, Giresun'a iş gelir." sloganıyla ortaya konan sorunda Giresunlu, sembolik trenle derdini tam olarak ifade etti diye düşünüyorum.

Tabii ki bu konuda alınacak yol epey fazla. Fakat bütün bu gelişmeler devam ederken, Giresunlular güçlerinin farkına varıyorlar. Yapabilecekleri ve yapmaları gerekenler konusunda bilinçleniyorlar ve kendilerini keşfediyorlar. Kendilerinin sadece kuru bir kalabalıktan ibaret olmadığını algılıyorlar. Bu gerçek bir dönüşümdür. Hemşerilerimizin bilinçaltının özgüven duygusuyla tanışması için bir vesiledir. Böylece Giresunlu, daha iyi şartlarda yaşayacak; ekonomide, kültürde ve siyasette kendine düşen payeyi alacaktır.

 

Artık Giresunlu nüfusuyla doğru orantılı olarak nüfuz sahibi olmak istediklerini deklare ediyor. Giresunlular istanbuldavarolduklarını duyurmak istiyorlar. Bunun için de yasal ve meşru tanıtım yollarını ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar ve en kısa sürede Ak Parti CHP veya MHP hangi parti olursa olsun fark etmez İlçelerde, İlde veya Ankara’da parti yönetimlerini oluştururken STK’ların sesine kulak kabartmaları menfaatlerine olur kanısındayım bir toplum temsil edildiği düzeyde yönetilir.

 

Bundan birkaç yıl sonra Giresun açısından hiçbir şey şimdiki gibi olmayacak. Geleceğimizi, başarılarımızla kuracağız. Giresunlular sadece nüfus sahibi değil, aynı zamanda NÜFUZ sahibi de olmak istiyor ve bu yolda ilerleyecek.

Sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz bir yer “Giresun Günleri

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir