Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Ayhan Mergen > Gündem
Bu makale 1,520 kişi tarafından okundu.

Gündem

Gazeteniz Umut hafta içerisinde yalnız Siirt’in, değil bölgenin pekmez deposu olan Şirvan’ın Ormanbağı Köyünün dramını dile getirmişti. Elektrikleri sık sık kesilen, santrali doğru dürüst çalışmayan köyde son yağışlardan dolayı kapanan yol; yağışların erimeye başlaması ile meydana gelen heyelandan dolayı tamamen kapanmıştı.

Yaklaşık 1500 kişinin yaşadığı bu köy; adeta bir açık hava cezaevine dönüşmüştü. İlçe merkezindeki lisede okuyan 14 öğrencinin de öğrenimleri yarım kalmıştı. Haberin gazeteniz Umut’ta yayınlanmasının ardından Vali Musa Çolak hemen harekete geçmiş ve belki de Ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek; öğrencilerin ilk defa helikopterle taşınmasını sağlamıştı. Vali Çolak, İçişleri Bakanlığından temin ettiği bir helikopterle 14 öğrencinin ilçe merkezine taşınmasını ve burada bulunan öğrenci yurduna yerleşmelerini sağlayarak, öğrenimlerinin yarım kalmamasını sağlamıştı.

Vali Çolak dünde adeta köy yolunda bir çıkarma yapmıştı. Devletin bütün yetkilileri oradaydı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yolun bir an önce bitirilmesini ve heyelanlı bölgenin temizlenmesini isteyen Vali Çolak, bu çalışmalar tamamlanıncaya kadarda vatandaşların mağdur olmamaları içinde servis yol açılmasını istedi.

Öğrencilerin eğitim sorunu çözüldü, yol sorunu da en kısa zamanda çözülüyor. Darısı diğer sorunların çözümüne derken, Vali Çolak’a da bu duyarlılığından ve dolayı teşekkür ediyoruz.

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir