Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Fatih Yıldırım > O Görüşmenin Yeri Yanlış
Bu makale 4,881 kişi tarafından okundu.

O Görüşmenin Yeri Yanlış

Şehrimizi ulusal ve uluslararası arenalarda temsil eden, yerel ve yaygın basında her gün adından söz ettiren bu önemli markanın başkanlığını yapmak şeref ve onur vericidir.

Özellikle Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımların ortaya koyduğu şey sadece futbol değil, yüz milyonlarca doların döndüğü, herkesin iştahını kabartan dev bir sektör haline gelmiştir.

Bugün Süper Lig’de yer alan bir kulübün başkanının kamuoyunda gördüğü ilgi bir milletvekilinden hatta bir bakandan daha az değildir.

Kulüp Başkanı olmak, artık birçok kapıyı açan sihirli bir maymuncuk haline gelmiştir. Öyle ki; sırf bu unvanı almak için, milyonlarca harcama yapmayı göze alan sayısız kişiler mevcuttur.

Mersin İdman Yurdu Kulübü’ne gelirsek, bu kulüp kimsenin babasının malı değildir.

Bazılarının iddia ettiği gibi sahipsiz de değildir.

İdari ve sportif açıdan tarihinin en iyi sezonunu yaşayan Mersin İdman Yurdu Kulübü’nü yönetenleri her zaman her ortamda övgüler ile bahsetmişimdir.

Yapılan yanlışlıklar da bir gazeteci olarak eleştirmek bir sorumluluktur.

 

Bir Volkan Tolsak, Nedim Delibaş, Haldun Okdemir, Hamdi Yurdakul, Seyrani Soluğan, Mehmeh Selvi, Esat Durak, Halil Turer Burak Karataş ve daha adını sayamadığım spor yazarları gibi derinlemesine spor yazarı değilim ama onlar kadar olmasam da bu spor yazısını yazma gereği duydum.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi, Şube Başkanı Servet Özkaya başkanlığındaki bir heyettin, yapılan kongrede Mersin İdmanyurdu (MİY) Kulüp Başkanlığı’na yeniden seçilen Ali Kahramanlı’ya hayırlı olsun ziyaretini Kahramanlı Group’ta  gerçekleştirmiş olmasını www.mersinsiyaset.net editörlerinin manşetten bu haberi vermesi bu köşe yazısını yazmama sebep oldu.

 

Bugün Mersin Siyaset editörlerimizin manşetten verdiği haberde de işlendiği gibi bende Başkan Ali Kahramanlı’ya yapılan bu ziyaretin yerinin yanlış olduğunu düşüyorum.

Aslında editörlerimiz bu tepki haberini dün yayına vereceklerdi ama Mersin İdmanyurdu, Galatasaray maçı öncesi takımı düşündüklerinden bugün maç sonrası vermenin daha doğru olacağına ortak bir karar ile ertelediklerini biliyorum.

 

Şimdi ne var bunda diyenlerinizi duyar gibiyim…

Bence ortada bir yanlış var…

 

Eğer ortada bir yanlış var ise ve spor kamuoyu ile medya bunu eleştiriyorsa, Başkan Ali Kahramanlı bu yanlışını kabullenmelidir.

 

Öncelik ile şunu belirteyim, başta ben olmak üzere, hiç kimse falancaya gıcık diye, ya da falancayı çok seviyor diye bu sitede ayrıcalık yapmaz, YAPAMAZ!

 

O yüzden, Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı ile hiçbir sorunumuz yok.

 

Sorun yapılabilecek büyük yanlışlıkların önüne bugünden geçebilmektir.

Mersin İdman Yurdu’na başkan olan biri, bakanlardan çok daha fazla Mersin’de tanınıyor.. Mersin İdman Yurdu çok büyük bir güç.. Ve bu büyük gücün yönetimi hem büyük bir özveriyi hem büyük bir organizasyon yeteneğini hem kulüpçülük bilgisini gerektiriyor..

O yüzden ben ve ekibim diyoruz ki bundan sonra hata yapılmasın ve Mersin’in ortak malı olan bu spor kulübümüz bireysel çıkarlar için kullanılmasın.

 

İki dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Ali Kahramanlı  birçok başarıya imza attı.. Şampiyonluk gördü.. Önemli transferler yaptı. Mersin’e çok az kişinin getirebileceği futbolcuları getirdi.. Kulübe başarı ivmesi kazandırdı.

Ama Ali Kahramanlı   bir şeyi de göz ardı etmesin Mersin İdman Yurdu’nun, Ali Kahramanlı’dan, önce de büyük bir güç olduğunu, Ali Kahramanlı ’dan sonra da büyük bir güç olacağını..

 

Şunu da çok iyi biliyorum Ali Kahramanlı’nın   Mersin İdman Yurdu’na kısıtlı bir bütçeyle yaptığı iş tam bir yöneticilik başarısı.. Ali Kahramanlı’nın   başkanlığındaki yönetim birçok kulüp tarafından örnek alınmalı. Belki de bu cümleyi yanlış yazdım, Ali Kahramanlı’nın   başarısı örnek alınmalı demeliydim çünkü yönetimde maaşlı çalışanların olduğu duyumları uzun süredir kulislerde konuşuluyor ve bu kişilerin tekrar yeni yönetime alınması da tepki toplayan bir unsur.

Neyse belki yöneticiler ile ilgili bu ve buna benzer iddiaları başka bir yazımızda yazarız.

Mersin İdman Yurdu  Süper Toto Süper Lig’de Türkiye liglerinde mücadele eden ve İdman  unvanını taşıyan tek kulüptür.

Şunu herkes iyi bilmelidir ki: İdman kelimesi spor camiası da kazanma kazanmaya alıştırmak demektir.

Mersin İdman Yurdu’nun hedefi büyük olmalıdır her daim.

Açık konuşalım, Ali Kahramanlı’nın   çok emeği var Mersin İdman Yurdu’na.

Ama Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni yada herhangi bir ziyareti kendi özel işyerinde değil de kulüp binasında ziyaretçileri karşılamalıydı.

Bizce doğru olan bu…

Yaa sizce..?

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir