Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Makale > Ahmet Kuşcu > SSK dan MESAJ'ınız var
Bu makale 688 kişi tarafından okundu.

SSK dan MESAJ'ınız var

SSK dan MESAJ'ınız var

Elektronik rapor vatandaşın işini kolaylaştırdığı gibi işverenede güzellik sağlıyor.

2013 yılına saatler kala bu zamanın Türkiye'sinde elektronik rapor olsun değilmi...

Nedir bu e-rapor? Bilmeyenler için bildiğimiz kadarını bahsedelim.Özellikle çalışanlarımız için örnek verelim.Önce normel uygulamadan bahsedelim;

mevcut durumda çalışan kişi hastaneye gider,muayene olur rp alır, aldığı rp aynı gunde işverenine ulaştırmak ister,(yoksa devamsız sayılır, yoksa işe gelmemiştir algılanmak istemez.) yine aynı gunde bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kurumuna ulaştıracak, yine aynı gun ilacını alıp tedavisine başlayacak.Birde işyeri sağlık sunucusuna uzak ve bağlı bulunduğu SGK da diğer uc noktada ise istiratının 1. gunu bu işlerleri takibi ile gececek.

Bunu gören SGK yeni uygulamasını tanıttı, hemde çok güzel,ben beğendim paylaştım;

Yeni uygulamada vatandaş hastaneye gider tedavi olur en yakın eczaneden alacaksa ilacını alır sonra evine gider dinlenir.E ne oldu diğer işlemler.Elektronik dedikya, hekim rp internet üzerinden oluşturur aynı anda SGK ya gönderir.Sosyal güvenlik kurumuda kişiye ödenek ödeyeceğinden sistem üzerinden işverenin SGK sayfasına ekler.Ama işveren hergun rp varmı diye kontrolmu etsin, yok canım bunada gerek yok sisteme mail adresi yada telefonunu kaydeden işverene mesaj gelir ********* kimlik numaralı çalışanınız istiratlıdır sizden onay beklenmektedir diye..

sizde işveren olarak onaylarsınız işlem tamamlanmış olur işveren ve vatandaş acısından...

Devlet millet için vardırya hani bu kadarda güzelliği olsun atık değilmi.Ugulamayı hayata sokan SGK ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Ayrıntı için SGK linki

www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/b842e99e-7a3c-48a6-8565-d04eb135ddf9/e_odenek_20121207.pdf

Copyright © yurthaber.mynet.com İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.

MYNET A.Ş. kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. www.yurthaber.mynet.com kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yurt ve yerel haberler sitesi mynet haber'de, son dakika yurt haberleri ve en güncel yerel haber sizlerle.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir