Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Malatya haberleri > Tohma Çayı Islah Ediliyor
Malatya Haberlerini Takip Et

Tohma Çayı Islah Ediliyor

Güncelleme : 04 Eylül 2012 13:13
Tohma Çayı Islah Ediliyor

Tohma Çayı ıslah çalışmalarının hızla devam ettiği bildirildi.

Darende ilçe merkezinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen ve geçtiğimiz yıl yeniden başlatılan Tohma Çayı kenarı ihata duvarı yapım çalışmaları devam ediyor.

Çevre ve Kültür değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Bölge Koordinatörü Bekir Sözen, "Yıllar önce başlatılan ara ara kesintiye uğrayan çalışmalar, Darende Belediye Başkanı ve milletvekillerimizin çaba ve destekleri ile 2011 yılında yeniden başlatıldı ve şu anda Uzunok Köprüsü civarında devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Sözen, çalışmalarda önce Tohma’ya dökülen derelerin ıslah edildiğini sonra Köprügüzü mevkiinde Tohma kanyonu çıkışından başlayarak çift taraflı taş duvar inşaatının devam ettiğini belirterek, Nadir Köprüsü'ne kadar yapılacak yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

"Darende'yi hem sel tehlikesinden kurtaracak hem de duvar kenarında Darende Belediyesi'nce yapımı başlatılan yol düzenlemesine, ileride yaya yolu aydınlatma, mini parklar ilavesi ile Darende, çok güzel yürüyüş, piknik ve dinlenme alanları kazanır" diyen Sözen, vatandaşların, esnafın ve sanayicilerin Tohma Çayı’na çöp ve benzeri atıkları dökmemelerini istedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Malatya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir