Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Mersin haberleri > İlköğretim Öğrencilerinden Resim Sergisi
Mersin Haberlerini Takip Et

İlköğretim Öğrencilerinden Resim Sergisi

Güncelleme : 06 Haziran 2012 09:43
İlköğretim Öğrencilerinden Resim Sergisi

Mersin’in merkez Yenişehir ilçe sınırları içerisinde yer alan Aliye Pozcu İlköğretim Okulu öğrencileri, İçel Sanat Kulübü’nde resim sergisi açtı.

Ayşe Uğurel Sergi Salonu’nda gerçekleşen resim sergisinde birbirinden güzel birçok tuval boyama resim sergilendi. Sergi ile ilgili açıklama yapan okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Filiz Sancı, sergiyi 6. sınıf öğrencilerinin hazırladığını, amaçlarının hem çocukların hayatına sanatı sokmak hem de vatandaşlara sanatı sevdirmek olduğunu söyledi. Sergideki resimlerin değişik tarz ve teknikler kullanarak hazırlandığını belirten Sancı, “Resimlerin yüzde 70’i kopya, prodüksiyon resimler yani öğrenme amaçlı yapılan resimlerdir. Diğer yüzde 30’u da çocukların kendi hayallerinden yaptıkları resimlerdir. 30 öğrencimizle 50 resim yaptık” dedi.

İlk sergilerini bir alışveriş merkezinde açtıklarını dile getiren Sancı, “Bugünkü sergimiz ikinci sergimizdir. Ayrıca, bu sergi bir ilk özelliği de taşıyor. İçel Sanat Kulübü’nde tuval boyama resim sergisinde bu yaş grubunda açılan ilk sergidir. Bu yaş grubu normalde daha farklı çalışmalarda bulunuyor” ifadelerini kullandı.

5-11 Haziran tarihleri arasında serginin açık olacağının da bilgisini veren Sancı, bütün sanatseverleri sergiye beklediklerini kaydetti.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Mersin haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir