Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Mersin haberleri > Servisçiler Okul Giriş Çıkış Saatlerinden Dertli
Mersin Haberlerini Takip Et

Servisçiler Okul Giriş Çıkış Saatlerinden Dertli

Güncelleme : 26 Eylül 2012 16:16
Servisçiler Okul Giriş Çıkış Saatlerinden Dertli

Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, bu sene uygulamaya konulan 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle ders saatlerinde büyük kargaşa yaşandığını belirtti.

Bu durumun servis taşımacılığında aksaklıklara neden olduğunu ifade eden Aydın, okul giriş çıkış saatlerinin düzenlenmemesi halinde öğrencilerin ulaşımının imkansız hale geleceğini kaydetti.

Aydın yaptığı açıklamada yeni eğitim sistemiyle birlikte uygulama konulan müfredatta öğrenci giriş çıkış saatlerinde farklılıklar olduğunu hatırlattı.
Bu durumun öğrencinin okula ulaşımını zora düşürdüğünü ifade eden Aydın, "Yeni müfredatla birlikte ders başı yapma saatlerinde farklılıklar var. Hal böyle olunca eğitimin diğer ayağı olan servis taşımacılığında büyük sorunlar ortaya çıkıyor. Bir servisçi esnafı bu kadar farklı saat uygulamasıyla öğrencileri okullarına nasıl götürüp getirecek? “ diye sordu.

Eğitim sisteminde çocukların okullara güvenli bir şekilde ulaşımının da göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade eden Başkan Aydın, çocukların okullara ulaşımının ders müfredatı kadar önem taşıdığını dile getirdi. Aydın, "Yaşanan sorunların çözümü için milli eğitime öneride bulunduk. Bu önerilerin dikkate alınıp okulların giriş çıkış saatlerinde yapılacak düzenleme ile kısa zamanda olumsuzluklar giderilecektir. Böylece öğrenci, veli ve ulaşım sektörü üçgenindeki endişe sona erecek." ifadesini kullandı.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Mersin haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir