Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muğla haberleri > Adriyatik'i Geçen Kadınlar Anılarını Anlattı
Muğla Haberlerini Takip Et

Adriyatik'i Geçen Kadınlar Anılarını Anlattı

Güncelleme : 12 Ağustos 2017 15:50

- BODRUM'dan 'Tutkum teknesiyle denize açılan, 57 yaşındaki Ceyda Güleçyüz, 52 yaşındaki Neşe Vidinli Hasipek ve 58 yaşındaki Pırıl Adanalı'dan oluşan Deniz Tutkusu Seyirde ekibi, Adriatik Denizi seferini ve yaşadıkları anıları paylaştı. Bodrum Deniz Müzesi tarafından düzenlenen galeri sohbetleri 'Denizden Gelen Sesler'e, Ceyda Güleçyüz, Neşe Vidinli Hasipek ve Pırıl Adanalı'dan oluşan Deniz Tutkusu Seyirde ekibi konuk oldu. 23 Nisan'da Milta Bodrum Marina'dan 'Tutkum' teknesiyle denize açılan ve Adriatik Denizi'ni geçen ekip, söyleşide seyirleri ile ilgili bilgi verdi. 70 gün süren ve Yunanistan, Korint, İtalya'ya, Hırvatistan'a ulaşıp tekrar dönerek 2 bin 100 mil yol yapan yelken tutkunu 3 kadın, seyir boyunca yaşadıklarını, karşılaştıkları zorlu hava koşulları ile mücadelelerini deniz tutkunları ile paylaştı.
Tutkum teknesinin sahibi ve kaptanı olan Neşe Vidinli Hasipek, "Kadından kaptan olmaz" diyenlere inat olarak bu seyri gerçekleştirdiklerini belirterek, "70 gün süren ve 2100 mil yol yaptığımız seyirde gittiğimiz her ülkede ve her limanda Türk kadınının gücünü ve farklılığını anlatıp, denizlerde de olduğumuzu gösterdik. Bazıları oldukça şaşırdı ve ‘Teknede mutlaka bir erkek vardır' diyerek tepki verdi. Gittiğimiz yerlerde, limanlarda da kadın denizci göremedik desek yeridir. Ama kadınların da yelken yapabildiğini denizlerde olduğunu göstermek için çıktığımız bu seyrimizde amacımıza da ulaştık. Türk bayraklı teknemizde Adriatik denizini geçip geri dönererek seyrimizi tamamladık. Bizim gibi deniz tutkunu kadınlara da örnek olmayı diliyoruz" dedi.
Deniz Tutkum Seyirde ekibi, daha sonra seyirle ilgili hava ve yolculuk koşulları ile ilgili bilgiler verdi. Söyleşi soru cevap bölümü ile sona erdi.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muğla haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir