Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muğla haberleri > Muğla’da Piri Reis İlköğretim Okulu bilim şenliği düzenledi
Muğla Haberlerini Takip Et

Muğla’da Piri Reis İlköğretim Okulu bilim şenliği düzenledi

Güncelleme : 10 Mayıs 2012 13:49
Muğla’da Piri Reis İlköğretim Okulu bilim şenliği düzenledi

Muğla’daki Özel Piri Reis İlköğretim Okulu tarafından bilim şenliği düzenlendi. İlköğretim 1. sınıftan itibaren 120 öğrencinin görevli olduğu şenlikte 150’yi aşkın proje görücüye çıktı. Üç gün boyunca açık kalacak sergiye, Muğla halkı büyük ilgi gösteriyor.

Fidan satış noktasında düzenlenen serginin açılışı, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve AK Parti Muğla Belediye Meclis Üyesi Hamza Akercan tarafından yapıldı. Harmandar, yaptığı konuşmada Özel Piri Reis’in Muğla’da açılmasından sonra bilim şenliklerinin arttığı belirterek, “Bir ülkede bilim ilerliyorsa ülkenin önü açılıyor demektir, çünkü bilimin olmadığı yerde gelişme olmaz. Bilimi ise insanlar yapacaktır. Bilim insanlarını yetiştirmek de eğitim kurumlarının görevidir. Geleceğimizin varlık güvencesi olan öğrencilerimizi, ilköğretim çağından itibaren bilime alıştırmamız gerekiyor. Bilim yapmanın, zor ve sıkıntılı olmaması gerekir. Bilimi, zevkli çalışmalarla öğrencilerimizi sevdirmememiz gerekiyor.” dedi.

Okul Müdürü Nuri İleri ise birçok insan hayal kurmasına rağmen çok azının hayalini gerçekleştirmek için çaba gösterdiğinin altını çizerek, “Geleceğe yön veren insanlar sadece hayaller kuranlar değil, hayallerini bilimin rehberliğinde gerçekleştirenler olmuşlardır. Edison’un icat ettiği ampul sadece bulunduğu mekânı değil, yaşadığı çağı aydınlatmıştır. Hattâ çağını da aşmış, çağının ötesini, geleceği aydınlatmıştır. Bilim şenlikleriyle amacımız, ders kitaplarının satırları arasında sıkışıp kalmış fizik, kimya veya matematiğe ait teoremleri veya aksiyomları o satırların arasından kurtarmaktır.” diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muğla haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir