Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muğla haberleri > Stres ve sigara, kalp krizi riskini 30 yaş altına kadar indirdi
Muğla Haberlerini Takip Et

Stres ve sigara, kalp krizi riskini 30 yaş altına kadar indirdi

Güncelleme : 13 Ekim 2011 17:13
Stres ve sigara, kalp krizi riskini 30 yaş altına kadar indirdi

Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi doktoru Süleyman Aysel, kalp krizi tanılarının artık 30 yaş altına kadar düştüğünü söyledi. Kalp krizi riskinin dengesiz beslenme ve sigaraya bağlı olarak her geçen gün arttığına değinen Aysel, haftada bir balık ve her gün meyve yiyerek bu riskin azaltılabileceğini açıkladı.
Muğla’nın Fethiye ilçesinde önceki gün kalp krizi geçireren Tevfik Karabaş(28), kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesine bağlanarak tedavi altına alındı. Son 2 hafta içerisinde 30 yaş altı 3’ncü hastasına müdahale eden Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi doktoru Kardiyoloji Uzmanı Süleyman Aysel, kalp krizi konusunda uyarılarda bulundu. Daha çok ileri yaşlarda görmeye alışkın oldukları kalp krizi rahatsızlıklarının artık genç hatta çocuk hastalarda görülmeye başlandığına dikkat çeken Aysel, bunun sebebi olarak ta stres ve sigara kullanımını gösterdi. Özellikle insanları stresten ve sigaradan uzak durmaları konusunda uyaran Dr. Süleyman Aysel, "Kalp hastalığından korunmak için stresten uzak durmalıyız. Haftada 3-4 gün 30 dakikalık tempolu yürüyüş yapıp aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmalıyız. Haftada en az bir kere balık ve her gün meyve yiyerek kalp krizi riskini en aza indirebiliriz. Düzenli beslenmeye dikkat ederek aşırı kilolardan da kaçınarak kalp krizi riskini en aza indirebiliriz." dedi.
Öte yandan 28 yaşında kalp krizi geçirerek yoğun bakıma alınan Tevfik Karabaş’ın yoğun bakımdan çıktığı ve tedavisinin hala devam ettiği bildirildi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muğla haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir