Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muş haberleri > Minik Zeynep'i öğretmen şefkati yürüttü
Muş Haberlerini Takip Et

Minik Zeynep'i öğretmen şefkati yürüttü

Güncelleme : 25 Ekim 2011 05:33
Minik Zeynep'i öğretmen şefkati yürüttü

Muş’un Varto İlçesi'ndeki Zihinsel Engelliler Okulu'nda görev yapan 30 yaşındaki Gamze Ataş, üç yıldan bu yana ilgi ve sevgisini esirgemediği 6 yaşındaki engelli Zeynep Akbal'ın adım atmasını sağladı.

Kaygıntaş Köyü'ne bağlı Ocaklı mezrasında oturan Nurhayat- Kemal Akbal çiftinin 4 çocuğundan biri olan doğuştan engelli Zeynep Akbal'a gösterdiği sevgi ile yürümesini sağlayan 30 yaşındaki Gamze Ataş, hedefinin Zeynep'i konuşturmak olduğunu söyledi. Ailesinin Zeynep'le ilgilenecek durumda olmadığını belirten 12 yıllık öğretmen Gamze Ataş şunları anlattı:

"Biz öğretmenler okuldaki çocukların annesi gibiyiz. Onlarla bir anne gibi ilgilenir ve her türlü ihtiyaçlarını yerine getiririz. İlgi, şefkat ve eğitim bazen Zeynep'te olduğu gibi hepimizi sevindirecek gelişmeler gösterebiliyor. Zeynep üç yıl içinde adım atmaya başladı. Oysa bana ilk geldiğinde göz kontağı bile yoktu. Şimdi hedefim bugüne kadar tek kelime etmeyen Zeynep'i konuşturmak."

Muş'ta oturan ancak görevi gereği her gün 55 kilometre uzaklıktaki Varto ilçesine gidip- gelen Gamze Ataş, yaptıkları çalışmalarla çocukları hayata tutundurmaya çalıştıklarını söyledi.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muş haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir