Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muş haberleri > Muş'ta öğrenciler ÖSYM'yi protesto etti
Muş Haberlerini Takip Et

Muş'ta öğrenciler ÖSYM'yi protesto etti

Güncelleme : 09 Nisan 2011 15:30
Muş'ta öğrenciler ÖSYM'yi protesto etti

Ellerindeki dövizlerle Muş Belediyesi önünde bir araya gelen öğrenciler adına basın açıklaması yapan dershane öğrencisi Yusuf Işık, ülkenin geleceği olan gençler olarak herhangi bir siyasi parti, siyasi görüş ile hükümeti ya da devleti eleştirmek için değil, sadece ÖSYM'yi ve yıllardır yaptığı yanlışları haykırmak için toplandıklarını söyledi. 

ÖSYM'de şaibelerin eksik olmadığını iddia eden Işık, ''Biz ateş olmayan yerden duman çıkmaz demiyoruz. Çünkü biz ateşi görüyoruz'' dedi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir'in, sistemin birden fazla kitapçık oluşturamaması nedeniyle basılı bir kopya verilemeyeceğinden basına yönelik bir kitapçık oluşturulmasına karar verildiği yönünde açıklama yaptığını hatırlatan Işık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

''Adaylara verilen kitapçık basına verilen kitapçıktan tamamen farklıdır demişti. Peki, neden normal kitapçık verme imkanı varken, şifreli kitapçığı basına veriyorsunuz. 30 küsur matematik sorusu nasıl tesadüfen aynı şifreleme yöntemiyle çözülüyor? Peki buna ne demeli. Sınavla kullanılan şifreleme yöntemine mod medyan dendi. Sınavdan bir gün önce nasıl oluyor da bu kelime arama rekoru kırıyor. Hatta birkaç saat kala bu kelime üzerinden bilgi alışverişi yapılıyor.''

Işık, 1 milyon 700 bin gencin, acemilik, eksiklik ve işgüzarlık gibi davranışlarla mağdur edildiğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

''Demir, daha önceki ifadelerini düzeltirken bu kez acemilik, eksiklik, işgüzarlık dedi. Aklın mantığın geldiği son nokta 1 milyon 700 bin insanın hele ki gencin hayatını bu sözlerle mi geçiştiriyor? Bu kadar basite indirgiyorsunuz. Hangi aklın mantığıdır bu. Bu ülkede hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş bizim hayatlarımızı bu kadar hafife alamaz. 1 milyon 700 bin insanın hayatı tesadüfen mi gidecek, yoksa acemiliğin kurbanı mı olacak. Bu kadar şaibeli çelişkili bir sınav hangi vicdanı rahat uyutuyor. Vicdan sahibi insanların bu kadar hayatı heba etmemesini ve bu sınavın iptalini istiyoruz.''

 

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muş haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir