Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Muş haberleri > TKDK Muş İl Koordinatörlüğü, Panel Düzenledi
Muş Haberlerini Takip Et

TKDK Muş İl Koordinatörlüğü, Panel Düzenledi

Güncelleme : 29 Ocak 2013 12:52
Muş
TKDK Muş İl Koordinatörlüğü, Panel Düzenledi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü, ilde faaliyet yürüten danışman şirketler için panel düzenlendi.

TKDK Muş İl Koordinatörlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen panelde, il genelinde faaliyet yürüten danışman firmalara, TKDK için hazırlanacak projelerde dikkat edilmesi gereken hususlar ve proje hazırlanma konularında bilgiler aktarıldı.

Proje teklif çağrısına çıkacak olan ve hazırlanacak olan projelerin, AB standartlarına uygun olup onay alması için işi sıkı tutan koordinatörlük, panel kapsamında danışman firmaların temsilcilerine bilgiler verdi.

TKDK Muş İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabırsızlıkla bekledikleri teklif çağrısına çıkma zamanının geldiğini söyledi.

Kırsal kalkınmada yatırım yapacak ve proje hazırlayacak girişimcilere yol gösterecek paneli çok önemsediklerini belirten Turan, şöyle konuştu:

"Kurumumuz yetki devrini aldıktan sonra, teklif çağrısına çıkacak. Şu anda teklif çağrısı için ilana çıkıyoruz. Yatırım yapacak girişimcilerimiz de projelerini hazırlayıp kurumumuza sunmaya başlayacak. Bu kapsamda danışman firmalara önemli iş düşmekte. Projelerin AB standartlarına uygun ve istenilen kriterlerde olması çok önemli. Projelerin kabul görmesi için dikkat edilecek hususlar danışman firmalara anlatılacak."

Birçok projenin kabul görüp yatırıma dönüştürülebilmesinin çabası içinde olduklarını kaydeden Turan, tüm arkadaşlarıyla Muş'a hizmet için çalıştıklarını ifade etti.

Turan, "Bizler Muş ve ülke ekonomisine girdi sağlayacak çok sayıda işletme açılması için çalışırken, girişimcilerimizden de uygun ve en çok fayda sağlayacak projeleri sunmalarını bekliyoruz. İstediğimiz hedefe ulaşmak için el birliği yaparak çalışacağız" dedi.

Muhabir: Kadir Tunç

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Muş haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir