Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Sakarya haberleri > Uzanların çiftliği wushuculara emanet!
Sakarya Haberlerini Takip Et

Uzanların çiftliği wushuculara emanet!

Güncelleme : 22 Ağustos 2011 14:21
Anahtar kelime giriniz

Sakarya’nın Pamukova İlçesi’ne bağlı Bakacak Köyü’nde orman içerisinde bulunan ve TMSF tarafından el konulan Cem Uzan ve kardeşi Hakan Uzan’ın eski çiftliği, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrinin ardından kampa dönüştürüldü. Son olarak burası Dünya Şampiyonasına hazırlanan Wushu Milli Takımı’na ev sahipliği yapıyor.

Dünya 11. Wushu Kungfu Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Türk Milli Takımı, hazırlıklarının ikinci kampını burada yapıyor. Daha önce Cem Uzan ve kardeşi Hakan Uzan’a ait olan ve TMS’nin el koymasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilen çiflik, yeniden düzenlenerek milli takımlara ve izcilerin hizmetine sunuluyor. Son olarak 5-15 Ekim tarihleri arasında Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan Wushu Milli Takımı ikinci kampını burada yapıyor.

Türkiye Wushu Kungfu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Dünyanın en iyi merkezinde kamp yaptıklarını ifade ederek, Ankara’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda zirvede yer almak istediklerini belirtti. Madalya şansı yüksek başarılı bir kadro oluşturduklarının altını çizen Akyüz, Çinli Teknik Direktör Zhang Ligong ve Türk yardımcılarının uzun ve yorucu kamp döneminde Milli Takımı Dünya Şampiyonasına hazırladığını kaydetti.

52 kg’da Çağdaş Yıkılmaz, 56 kg’da Hüseyin Dündar, 60 kg’da Ali Ay, 65 kg’da Savaş Bekar, 75 kg’da Yavuz Selim Kazancı, 85 kg ‘da Fatih Yıldız ve +90 kg’da Mehmet Özer kendilerinden madalya beklenen sporcular arasında yer alıyor.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Sakarya haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir