Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > 50 yıllık Kazım Orbay İlköğretim Okulu yeniden inşa ediliyor
Samsun Haberlerini Takip Et

50 yıllık Kazım Orbay İlköğretim Okulu yeniden inşa ediliyor

Güncelleme : 12 Temmuz 2011 14:50
50 yıllık Kazım Orbay İlköğretim Okulu yeniden inşa ediliyor

Samsun İl Özel İdaresi, 1960 yılında eğitim öğretime başlayan Kazım Orbay İlköğretim Okulu'nu yıkarak yerine yenisini yaptırıyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, “Geleceğin, sağlıklı ve iyi yetişmiş gençlerle kurulabileceği düşüncesiyle eğitim çalışmalarına önem veriyoruz.” dedi.

Karanfil, İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi'nde bulunan Kazım Orbay İlköğretim Okulu’nun, yıkılarak yeniden yapıldığını ve yeni eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi planladıklarını duyurdu. Kazım Orbay İlköğretim Okulu’nun çok eski bir bina olması sebebiyle ihtiyaca cevap vermediğini ifade eden Karanfil, okulu, bu sebeple yıkıp yerine yenisini yaptıklarını söyledi.
Yeni yapılan okulun ben 413 metrekare kapalı alan üzerine 6 katlı (bodrum+zemin kat dahil) yapıldığını ve 40 derslikten oluştuğunu kaydeden Aslan Karanfil; geleceğin, sağlıklı ve iyi yetişmiş gençlerle kurulabileceği düşüncesiyle eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, “Yeni yapılan okul, günümüz eğitim şartlarına uygun olarak yapılıyor. Deprem güçlendirmesi dahil birçok aşaması tamamlanmıştır. 3 milyon 199 bin 500 TL bütçe ayırdığımız okul 6 kat olarak inşa edilmektedir ve hızla süren çalışmalar sonucunda yeni eğitim öğretim yılına tamamlanması planlanmaktadır.” dedi.

Kazım Orbay İlköğretim Okulu’nun bulunduğu Kadıköy Mahallesi sakinleri de 50 yıllık geçmişe sahip olan okullarının yenilenerek tekrar eğitim verecek olmasından çok mutlu olduklarını kaydetti. Mahalle sakinleri, çalışmayı gerçekleştiren İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir