Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Bakan Kılıç: İngiltere Ekibi, Sosyal Medya Aracılığı Ile Toplanan 100 Bin Paund Ile Türkiye'ye Gelebildi
Samsun Haberlerini Takip Et

Bakan Kılıç: İngiltere Ekibi, Sosyal Medya Aracılığı Ile Toplanan 100 Bin Paund Ile Türkiye'ye Gelebildi

Güncelleme : 17 Temmuz 2017 13:49

Yaprak KOÇER/ SAMSUN,(DHA)- GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da yarın başlayacak 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek milli sporcularla bir araya geldi. 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek milli sporcularla bir araya geldi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda Bakan Kılıç, 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek milli sporcularla bir arada olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Bakan Akif Çağatay Kılıç, 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda madalya sayısının önem taşımadığını belirterek, şöyle dedi:
"Ümit ediyorum ki 23'üncü İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz ve daha önce toplamda 35 olan madalya sayımızı inşallah geçeceksiniz. Rakam ile ilgili kendinizi zora sokmayın. Önemli olan en iyi mücadeleyi vermeniz. Bu spor organizasyonlarının amaçlarından biri hatta en önemli amacı sizleri bir araya getirmek. Diğer ülkelerden gelen 3 bin 200 sporcu ve onların heyetleri, delegasyonları ile 5 bini aşkın yabancı misafirimiz olacak. Buradaki amaç, hepsiyle tanışmanız, kaynaşmanız ve hayatınızın ileriki yıllarında dostluklar kurmanız.
Sporculardan Samsun’da bulundukları dönemin keyfini çıkarmalarını isteyen Bakan Akif Çağatay Kılıç şunları söyledi;
“Sizin ortaya koymuş olduğunuz farklı bir çaba. Sizin bir eksiğiniz yok, fazlanız var. Ortaya koymuş olduğunuz çabanın ne kadar büyük olduğunu anlayabiliyorum. Şu anda duymuyor olsam acaba ne yapardım? Hayatın gündelik akışı içerisinde alışık olduğumuz şeyler var. İşte ‘normali’ belki ondan kullanıyoruz. Alışık olduğumuz şeyler ama bunlar her an hayatımızdan eksilebilir. Hayat ondan sonra acaba nasıl gider? Dolayısıyla sizin ortaya koyduğunuz çabanın gerçekten çalışmanın emeğin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Onun için diyorum keyfini çıkarın. Siz zaten kazanmış durumdasınız.” 
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek olan İngiliz kafilesinin İngiltere Devleti’nin desteği olmadan, kendi olanakları ile Samsun’a geldiğini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, şunları söyledi:
“İngiliz sporcular bir kampanya başlattı. Gelebilmeleri için 100 bin pound toplamaları gerekiyordu. Oyunlar için Türkiye'ye gelmeden bir hafta önce bunu sosyal medyadan duyurdular; ‘Evet başardık 100 bin pound topladık ve gidebiliyoruz’ dediler. Değerli arkadaşlarım bugünkü kurla 100 bin pound 400 yüz bin lira yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sizler için ortaya koyduğu maddi kaynağa hiç girmiyorum. Biz buraya sizlerin gelmesi için, sporunuzu yapmanız için verdiğimiz kaynakların hepsini, siz kendinizi daha fazla geliştirin ve dünya ile daha fazla entegre olun diye veriyoruz. Hepsi helali hoş olsun. Tek bir şey istiyoruz; elinizdeki imkanları çok iyi kullanın, kıymetini bilin."
Türk sporcuların diğer ülkelere göre çok daha fazla imkana sahip olduğuna işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, bunun çok iyi değerlendirilmesini istedi. Bakan Kılıç, "Belki diğer ülkeler kadar zengin değiliz. Maddi kaynak anlamında söylüyorum. Büyük Britanya’yı göz önüne alacak olursak, farklı ülkelerdeki geçmişinden gelen yatırımlarından elde ettikleri, kuzey denizindeki petrol platformlarından elde ettikleri, şirketleri ve finansal gücü aracılığıyla elde ettikleri var ama işitme engelliler milli takımları kampanya yapıp 100 bin pound bulup öyle gelebiliyor Türkiye’ye. Gönül zenginliği ayrı bir şeydir eksiğimiz yok mu? Hiçbir şey mükemmel değildir mükemmeliyet Allah’a mahsustur. Önemli olan çabanın ortada olmasıdır önemli olan bir şeylerin yapılmaya çalışılıyor olmasıdır” dedi.
Bakan Çağatay Kılıç, oyunlar için farklı bir açılış töreni düzenleyeceklerini ifade ederek, “Açılış törenini yeni stadyumumuzda yapıyoruz. Işık gösterisi ve havai fişek gösterileri olacak. Ülkemizde olabilecek çok büyük bir organizasyon. Mutlaka bazı eksikler olacaktır. Önemli olan göğsünüzde taşıdığınız ay yıldızı en iyi şekilde temsil etmek ve ülkenizin geleceği için sizin de elinizi taşın altına koymanızdır. Benim gözümde hepiniz madalyalı birer kardeşimizsiniz. Gerçekten çok önemli bir şey başardınız. İnşallah çok daha iyisini Samsun’da ortaya koyacaksınız, oyunlarda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir