Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği'nden yeni proje
Samsun Haberlerini Takip Et

Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği'nden yeni proje

Güncelleme : 27 Temmuz 2011 16:59
Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği'nden yeni proje

Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği tarafından kadınların istihdamının artırılmasına yönelik 'Çocuk Bakıcılığı Meslek Edindirme Kursu' projesi sona erdi.
Türkiye İş Kurumu İletişim ve Ağ Oluşturma Uzmanı Amalia Ripea ve İletişim Uzmanı Senem Güngör, Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Güngör, üzerinde çalıştıkları kadın istihdamının desteklenmesi hibe projelerini tanıtma rehberini hazırlamak için proje koordinatöründen bilgi aldı. Proje Koordinatörü proje süresi içinde 12 ay boyunca yapmış oldukları çalışmalardan ve karşılaştıkları sorunlardan bahsetti. Proje kapsamında eğitim alan kursiyerler ile konuşan uzmanlar, kursiyerlerin duygu ve düşüncelerini aldı. Eğitim süresi boyunca karşılaştıkları zorluklar olup olmadığını, şayet sorun varsa nasıl çözüm bulduklarını soran uzmanlar, kursiyerlerin karşılaştığı sorunları ilk elden dinleme fırsatı buldu.
Kursiyerlerden Remziye Yüksel, "Üç çocuk annesi olarak bu kursu çok faydalı buldum. Kurs esnasında elde ettiğim bilgileri çocuklarıma uyguladım ve çevresindeki ailelere bilgilerimi aktardım." diyerek, kursa katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu aşamadan sonra artık çalışma hayatına dahil olmak istediğini dile getiren Yüksel, iş araştırmasına giriştiğini ve ilgili kurumlara müracaatlarda bulunduğunu kaydetti.
Dernek Başkanı Ayşe Yılmaz ise 12 ay süren projelerinin, kapanış toplantısı ile son bulduğunu, bu projeyi, projeyi yürütmekten dernek olarak keyif aldıklarını söyledi. Yılmaz, "Derneğimizin yürüttüğü bu proje sayesinde kadın istihdamının desteklenmesine ve işsizliğin azalmasına katkı sağladığı için memnun oldum." şeklinde duyğularını dile getirdi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir