Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > İller Bankası Bölge Müdürü Ayapbek: Altyapıdaki her lüks bizde de olacak
Samsun Haberlerini Takip Et

İller Bankası Bölge Müdürü Ayapbek: Altyapıdaki her lüks bizde de olacak

Güncelleme : 02 Haziran 2011 14:02
Samsun
İller Bankası Bölge Müdürü Ayapbek: Altyapıdaki her lüks bizde de olacak

İller Bankası Samsun Bölge Müdürü Murat Ayapbek, Türkiye’deki altyapı kalitesinin yakın zamanda gelişmiş ülkelerin altyapı düzeyine ulaşacağını söyledi.
Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD)’nin geleneksel hale getirdiği
'Sabah Yansımaları' programının bu haftaki konuğu İller Bankası Bölge Müdürü Ayapbek oldu.
Kurumunun çalışmaları hakkında bilgi veren Ayapbek; İllerer Bankası’nın kurulduğu 1933’ten bugüne tüm yerel yönetimlerin ihtiyaç duydukları içme suyu, kanalizasyon, arıtma sistemleri, katı atık tesisleri, belediye hizmet binaları ile yine belediyelerin ve il özel idarelerinin her türlü malzeme, araç ve gereç alımları için, kredi sağlayan, danışmanlık yapan, proje üreten, geliştiren, teknik destek sağlayan, bir Yatırım ve Kalkınma Bankası niteliğinde olduğunu kaydetti.
Belediyelerin Altyapılarının Desteklenmesi Projesi (BELDES) bünyesinde şu anda 350- 360 kanalizasyon ve içme suyu projesinin hali hazırda yürütüldüğünü belirten Ayapbey, söz konusu işlerinin maliyetinin yarısının, hükümet tarafından hibe olarak, diğer yarısının ise çok küçük faizlerle 10-15 yıl vadeli kredi tahsisi suretiyle İller Bankası AŞ tarafından karşılanacağını belirtti. Ayapbek şöyle konuştu:
“Bu projelerin en küçüğü bile büyük meblağlara baliğ olan projelerdir. Dolayısı ile eğer güçlü bir hükümet olmazsa bu projelere desteğin de olamayacağı aşikârdır. Çağdaş ülkelerde altyapı olarak karşılaştığımız ve imrendiğimiz her lüksün bu projeler sayesinde çok yakın bir zamanda ülkemiz şehirlerinde de olacağına emin olabilirsiniz.”
KASİAD Başkan Yardımcısı Caner Ertekin de derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Türkiye’nin her anlamda büyüdüğünü, iş dünyasından yerel yönetimlere bir uyum içinde çalışılınca bir çok sıkıntının çözülerek başaranın sağlandığına vurgu yaptı.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir