Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Motor Tamircisi, Sakat Çıktığı Yarıştan Kupayla Döndü
Samsun Haberlerini Takip Et

Motor Tamircisi, Sakat Çıktığı Yarıştan Kupayla Döndü

Güncelleme : 17 Temmuz 2012 15:28
Motor Tamircisi, Sakat Çıktığı Yarıştan Kupayla Döndü

Maddi durumu elvermemesine rağmen arkadaşlarının yardımıyla aldığı ikinci el motosikletle ve sakat olarak yarışlara katılan Samsunlu motosiklet tamircisi Ali Durmaz Türkiye Pist Şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın ilçesi olan 19 Mayıs’ta yaşayan ve sesini bakana duyurmaya çalışan Durmaz, sponsorlar olması halinde hedefinin Türkiye’yi yurt dışındaki yarışlarda temsil etmek olduğunu belirtti.

Küçük yaştan itibaren bisikletlerle başlayan iki teker tutkusunu motosikletle devam ettiren genç şampiyonun tek hayali olan yarışlara katılması ise arkadaş baskısıyla olmuş. 1.5 yılda biri yurt dışı olmak üzere toplam 5 yarışta sıralama birincisi olan ancak sadece son yarışta kupayı kaldıran Ali Durmaz önceki yarışlarda birinci gelememesinin sebebini kural değişikliklerine ve maddi imkânsızlık nedeniyle alamadığı yedek lastiklere bağlıyor. Ancak kaderinin geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Park’ta Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen “Türkiye Pist Şampiyonası” yarışında değiştiğini söyleyen Durmaz, arkadaşlarının bulduğu maddi destekler sayesinde Türkiye Pist Şampiyonası 4.Ayak yarışlarına gittiğini ve buradan kupayla döndüğünü kaydetti.

Tam olarak kendi klasmanında resmi olarak Türkiye Şampiyonu olmasına 2 ayak kaldığını hatırlatan Durmaz, “Bu yarış TMF’nin düzenlediği 1000 silindir gücündeki motorların katıldığı Doğu Avrupa Şampiyonası’ydı. Sıralama turlarında o günün en iyi derecelerini yaptım. Son sıralama turunda ise kendimi biraz daha zorladığımda kaza geçirerek kolumu sakatladım. Doktor kolumun çıkma noktasına geldiğini ancak iğneyle yarışabileceğimi söyledi. Bende yarışa sakat olarak çıktım, Allah da yardım etti. Rakiplerimizin motoru iyiydi bu sebeple ben takipteydim. Rakibimizde hata yapınca haliyle kupa bize nasip oldu. Bu alanda Samsun’a ilk kupa getirmek bize nasipmiş. Bizim grupta yarışan yaklaşık 40 yarışçı var. Ama yarışa 30 kişi katılıyor. Çünkü yavaş gidenler diğerlerine risk oluşturduğu için yarışa alınmıyor. Biz 19 Mayıslıyız, Bakanımız Suat Kılıç’ta öyle o bizim hem abimiz, büyüğümüz hemde spor bakanımız her sporcunun olduğu gibi bizde kendisinden destek bekliyoruz. İnşallah bizim sesimizi duyar.” dedi.

İmkânsızlıklar içerisinde büyük başarılara imza atan Ali Durmaz ile gurur duyduklarını ve onu örnek aldıklarını belirten arkadaşlarından Çağatay Yüce, “Arkadaşımız gerçekte motosiklet tamircisi bizim motorlarımızı sürekli tamir eder. Kendisi yarışlarda büyük başarılar elde etti. Biz elimizden geldiği kadarıyla ona destek olmaya çalıştık. Motorunun çok eski olmasına rağmen imkânsızlıklar içinde büyük başarılara imza attı.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir