Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Omü Mezunlar Koordinatörlüğü Kuruldu
Samsun Haberlerini Takip Et

Omü Mezunlar Koordinatörlüğü Kuruldu

Güncelleme : 29 Mart 2013 13:36

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) “Mezunlar Koordinatörlüğü” kuruldu.

OMÜ mensupları, öğrencileri ve mezunları arasındaki bağlılık ve dayanışmayı hedefleyen, ilişkileri kurmak ve geliştirmek, mezunların birikimlerini Türkiye’nin ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin teknolojik, sosyal, kültürel ve toplumsal duyarlılığın gelişimine katkıda bulunacak şekilde yönlendirmek ve üniversite mezunlarının iş bulma çabalarında destek olabilecek veri bankası oluşturmak amacıyla rektörlük bünyesinde, “Mezunlar Koordinatörlüğü” oluşturuldu.

Mezunlar Koordinatörlüğü, mezun web alt yapısının oluşturulması ve mezunlarla ilgili yapılacak çalışmaların tespit edilmesi amacıyla Sağlık Kültür Ve Spor, Bilgi İşlem, Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları, Basın Yayın Birimi ve Öğrenci Konseyi Başkanı’nın katılımı ile ilk toplantısını Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Yakup Keskin başkanlığında gerçekleştirdi.

Yrd. Doç. Dr. Yakup Keskin toplantı yaptığı konuşmada, “Avrupa ortak yükseköğretim alanını oluşturmayı amaç edinen ‘Bologna Süreci’ kapsamında; yükseköğretim kurumları, yerel ve uluslararası düzeyde iş dünyasının ve diğer sektörlerin talep ettikleri yeterlilikleri de göz önünde bulundurarak, bünyelerindeki programları yapılandırmak ve geliştirmek durumundadır. Bu doğrultuda, mezunlarının çalıştığı iş türlerini ve iş dünyasına katılma süreçlerinde edindikleri tecrübeleri tespit etme yeteneğini geliştiren yükseköğretim kurumları, aidiyetin ve kurumsal kültürün yerleşmesine katkı sağladıkları gibi, mevcut ve gelecekteki öğrencilerinin istihdam edilebilirliğini de arttırmaya katkıda bulunacaktır” dedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir