Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Spor Bakanı Kılıç: Türkiye Olarak 294 Sporcu Ile Mücadele Edeceğiz
Samsun Haberlerini Takip Et

Spor Bakanı Kılıç: Türkiye Olarak 294 Sporcu Ile Mücadele Edeceğiz

Güncelleme : 17 Temmuz 2017 14:21

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)- GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yarın başlayacak 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda, Türkiye'nin 294 sporcu ile mücadele edeceğini belirterek, "Samsun'da bugüne kadar aldığımız en fazla madalyayı alacağız" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün Samsun'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında yarın başlayacak 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile ilgili bilgi verdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve bakanlık bürokratlarının da yer aldığı toplantıda Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde de söz ederek konuşmasına başlayan Bakan Kılıç, bu girişimden 3 gün sonra olimpiyatlarla ilgili önemli bir organizasyona imza attıklarını hatırlattı. Bakan Kılıç, olimpiyatların darbe girişiminden sonra Türkiye'den alınmak istendiğini bunun için de çok uğraşıldığını söyleyerek, "Türkiye'den alıp başka bir ülkeye verme konusunda da çok az kalmıştı, başarmak üzereydiler. Çok şükür öyle olmadı. Onun için gerçekten çok büyük mücadele verilerek bu organizasyonun Samsun'da ve Türkiye'de kalması sağlandı" dedi.
Samsun halkına da çağrıda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, olimpiyatlara halkın yoğun ilgi göstermesini ve Türk sporcuları desteklemelerini istedi. Ayrıca gelen yabancı sporculara da en iyi biçimde ev sahipliği yapmalarını isteyen Bakan Kılıç, 97 ülkeden 3 bin 100 sporcunun yer alacağını ifade etti. Türkiye olarak yarın başlayacak olimpiyatlarda 294 sporcu ile mücadele edeceklerini vurgulayan Bakan Kılıç, "İnşallah Samsun'da bugüne kadar aldığımız en fazla madalyayı alacağız, temennimiz bu. Olimpiyatlarda 37 farklı ülkeden bin 500 gönüllümüz var. Bu gönüllülerin içinde de 500 işitme engellimiz var" diye konuştu.
Bakan Kılıç, yarın akşam düzenlenecek olimpiyat açılışına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katılacağını ekledi.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir