Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Samsun haberleri > Türkiye’de 2. El Minibüste Söz Sahibi İlçe
Samsun Haberlerini Takip Et

Türkiye’de 2. El Minibüste Söz Sahibi İlçe

Güncelleme : 24 Ocak 2013 09:40
Türkiye’de 2. El Minibüste Söz Sahibi İlçe

Samsun’un 25 bin nüfuslu Terme ilçesi Türkiye genelinde 2. el minibüs fiyatlarını belirliyor. Terme’de yalnızca minibüs alım-satımı yapan 100 kadar galeri bulunuyor.

Terme’de bulunan minibüs galerileri aracılığı ile her yıl ortalama 5 bin ila 10 bin arasında minibüs el değiştiriyor. İlk minibüs galerisinin 1980’li yıllarda Ahmet Baştuğ ve Osman Altın tarafından açılmasından bu yana geçen yaklaşık 32 yıllık zamanda Terme, Türkiye’nin 2. el minibüs alım satımında kalbi haline geldi.

Türkiye’deki 2. el minibüs fiyatlarını belirleyen Terme’ye Türkiye’nin her yerinden alıcı geliyor. Minibüs galericiliğine yeni başlayan Tanju Ayan, “Alım satımları Türkiye’nin her tarafından yapıyoruz. Onun için Terme’de çeşitli plakalardaki minibüsleri görmek mümkün. Yaz aylarına girerken ve okulların tatil olmasından sonra işlerde yoğunluk oluşuyor. Kışın biraz daha düşük oluyor. Herkesin bütçesine ve zevkine göre minibüs çeşitlerimiz bulunmaktadır. Türkiye’de minibüs pazarı denince akla ilk gelen yer burası oluyor. İkinci el minibüs fiyatlarını Türkiye’nin çoğu yerinden bizleri arayıp bizlerden fiyat alırlar. Bir araç alıp veya satacaklarsa bizden fiyat alıp ona göre pazarlık yaparlar” dedi.

Terme’deki galerilerde bazı minibüs fiyatları şöyle: 2008 model uzun Ford Transit 38 bin, kısası 35 bin TL, 2009 model 41 bin TL, 2010 model 43 bin TL, 2011 model 45 bin TL, 2012 model 48 bin TL.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Samsun haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir