Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Şanlıurfa haberleri > 11 Nisan Meydanı Projesi
Şanlıurfa Haberlerini Takip Et

11 Nisan Meydanı Projesi

Güncelleme : 11 Mayıs 2013 12:26
Şanlıurfa
11 Nisan Meydanı Projesi

ŞANLIURFA (A.A) - Şanlıurfa'da bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri, 11 Nisan Meydanı Projesinin "Kent Parkı" olarak düzenlenmesini istedi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl temsilciliği öncülüğünde 11 Nisan alanında toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşları üyelerinden oluşan grup, söz konusu alanın meydana dönüştürülmesine tepki gösterdi.

Grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan TMMOB İl Temsilcisi Ruken Okyay Çiçek, projede değişikliğe gidilmesine ilişkin imza kampanyası başlattıklarını belirtti.

Projenin uygulama alanına yaklaşık 500 metre uzaklıkta Topçu Meydanının yer aldığını anımsatan Çiçek, kentte park ve yeşil alanların yetersiz olduğunu, bu nedenle söz konusu alanda park ve sosyal donatı mekanlarına yer verilmesini istediklerini kaydetti.

Çiçek, şunları söyledi:

"Biz TMMOB olarak Şehir Plancılar Odasının da daha önce belirttiği ve tüm meslek odalarımızın da fikir birliğine vardığı gibi eski 11 Nisan Stadı ve çevresinin Şanlıurfa'nın ihtiyacı olan su ögeleri, yapay göletler, yeşil alanlar, spor alanları, rekreasyon alanları ile zenginleştirilmiş 'Kent parkı' olarak şehre kazandırılması kanaatindeyiz."

Grup, açıklamanın ardından alana fidan dikti.

Muhabir: Rauf Maltaş

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Şanlıurfa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir