Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Şanlıurfa haberleri > Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı
Şanlıurfa Haberlerini Takip Et

Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı

Güncelleme : 21 Mayıs 2013 12:26
Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı

Viranşehir Öğretmenevi çalışanları, sendikal haklarının verilmediğini iddia ederek, öğretmenevinin ön kapısına grev ilanı astı.

Öğretmenevi çalışanları, yaklaşık 3 ay önce işten çıkarılan 2 işçinin hakkı ve kendi sendikal haklarının verilmesi için grev ilanı astı. Öğretmenevinde Hak-İş’e bağlı sendika olan Otel, Lokanta, Eğlence Yerleri İşçi Sendikası (OLEYİŞ) Gaziantep Bölge Sorumlusu Hüseyin Boztaş tarafından yapılan basın açıklamasında, “Başta Viranşehir Milli Eğitim Müdürü olmak üzere öğretmenevi sorumlusu bizi greve mecbur etmiştir. Biz grev hakkımızı kullanmamak adına elimizden gelen her şeyi yaptık. Ama İlçe Milli Eğitim Müdürü bir türlü anlaşmaya yanaşmamıştır. Biz de son çare olarak öğretmenevi ön kapısına grev ilanı asmak zorunda kaldık” dedi.

Öğretmenevinde daha önce 6 işçi çalıştırılırken, bunlardan 2 kişinin işletme zarar ediyor gerekçesiyle işten çıkarıldığı, işten çıkarılan bu işçilerin de haklarını mahkemede aradığı belirtilirken, mevcut işçiler ise, bağlı bulundukları sendika yetkilisi ile sendikal haklarını aramış ama anlaşma sağlayamamışlardı. Yapılan son görüşmelerde netice vermeyince işçiler grev ilanı astı.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Şanlıurfa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir