Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Şanlıurfa haberleri > "Umutla Yürüyorum" Projesi
Şanlıurfa Haberlerini Takip Et

"Umutla Yürüyorum" Projesi

Güncelleme : 05 Nisan 2013 13:50
Şanlıurfa

ŞANLIURFA (A.A) - Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünün, "Umutla Yürüyorum" projesi kapsamında, kapak toplama kampanyası başlatıldı.

Emniyet Müdür Yardımcısı Sedat Yorgancı, projenin ve hazırlanan kapak toplama kutularının tanıtımı için polisevinde düzenlenen toplantıda, projeyi, engellilere karşı duyarlılık oluşturmak, öğrencilerde yardımlaşma duygusunu geliştirmek ve sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla hayata geçirdiklerini söyledi.

Proje kapsamında ilk etapta hazırlattıkları 200 adet kapak toplama kutusunun kentteki okullara, kamu kurumlarına ve insanların yoğun olduğu yerlere bırakılacağını aktaran Yorgancı, "Toplanan kapakları anlaştığımız sponsor firmalara vereceğiz. Onlardan tekerlekli ve akülü sandalye temin edeceğiz. Bunları da tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız" dedi.

Yorgancı, kutulara her renkte kapakların atılabileceğini ifade ederek, başta öğrenciler olmak üzere tüm vatandaşların kampanyaya destek olmasını istedi.

Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Tapışık da projenin kendilerini sevindirdiğini belirterek, geçen yıl da Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptıkları projeyle 28 adet tekerlekli sandalye dağıttıklarını hatırlattı.

Program sonunda katılımcılar, proje için hazırlanan kutulara sembolik olarak kapak attı.

Toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış, Şanlıurfa Engelliler Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Serdar Yıldırım, sponsor firma temsilcileri ve ilgililer katıldı.

Muhabir: Eşber Ayaydın / Yasin Dikme

Anadolu Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Şanlıurfa haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir