Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Şırnak haberleri > Cizre'de Hemşireler Günü Kutlaması
Şırnak Haberlerini Takip Et

Cizre'de Hemşireler Günü Kutlaması

Güncelleme : 12 Mayıs 2012 17:11
Cizre'de Hemşireler Günü Kutlaması

Şırnak'ın Cizre İlçe Devlet Hastanesi tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü münasebetiyle hastanede görev yapan hemşirelere konferans salonunda kutlama töreni düzenlenerek, hemşirelere karanfil dağıtıldı.

Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda Cizre Devlet Hastanesi Müdürü Mahsum Erol ve Başhemşire Yardımcısı Melezhan Monis tarafından hemşirelerin günleri kutlandı. Programda bir açıklama yapan Cizre Devlet Hastanesi Müdürü Mahsum Erol, sağlığın bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biri olduğunu söyledi. Erol, "Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek grubu ise hemşireliktir. 1964 yılından itibaren ülkemizde her yıl 12 Mayıs tarihinde Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. Hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu hepimiz biliyoruz. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramları içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister; temelinde sevgi, saygı yatar" dedi.

Cizre Devlet Hastanesi Başhekimliği ve hastane müdürlüğünün Hemşireler Günü vesilesi ile düzenlediği etkinlikte Başhemşire Yardımcısı Melezhan Monis ise hemşirelerle birlikte günün anısına pasta kesip, kesilen pastayı hemşirelere ikram etti.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Şırnak haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir