Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Sivas haberleri > Çanakkale Zaferi Anısına Öğrencilere Üzüm Hoşafı
Sivas Haberlerini Takip Et

Çanakkale Zaferi Anısına Öğrencilere Üzüm Hoşafı

Güncelleme : 20 Mart 2017 15:07

Gökhan CEYLAN/ SİVAS, (DHA)- SİVAS'taki Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği (CÜDER) tarafından, '18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü'nün 102'nci yıldönümü nedeniyle üzüm hoşafı dağıtıldı.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) bünyesinde faaliyet gösteren CÜDER, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle merkezi kafeterya önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişilik grup adına basın bildirisini okuyan CÜDER Sivas Şubesi Başkanı Ahmet Emin Şimşek, şöyle dedi:
"Çanakkale, Türk, Kürt, Arap, Fars, Malay, Habeş, Arnavut, Boşnak, Çeçen, Afgan topyekün bir ümmetin müdafasıdır. Irkçı ve bölgesel bir yaklaşım ile Çanakkale ruhunu anlamak mümkün değildir. Çanakkale'deki ruh ne muhafakazardır ne de milliyetçidir. Çanakkale'deki ruh milli görüş ruhudur. Çanakkale zaferinin üzerinden 102 yıl geçse de milli görüşçü gençler Çanakkale ruhunu bu topraklarda temsil etmeyi devam ettirecek ve bu ruhla da hakkı üstün tutan yeni bir dünyayı kuracaklardır. Bizler, cephanede tek gıdası iman olan bir ceddin nesli olarak, cephede hiçbir şey yemeden, şekeri bulamadıkları için üzüm ve su ile yaptıkları hoşafı içerek hayata tutunan şanlı ecdadımızı temsilen tüm öğrenci arkadaşlarımıza hoşaf dağıttık."
Etkinlikte 500 kişiye hoşaf dağıtıldı.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Sivas haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir